Susapnuotos minties aborto rezultatas


Šviesios atminties publicistas Vilius Bražėnas patardavo asmeniui linkint sveikatos ar tvirtybės, nepamiršti palinkėti išminties, nes sveikas ir tvirtas kvailys gali eibių pridaryti.

Panašu, kad per inauguracijas kelioms kadencijoms Vilniaus merui Artūrui Zuokui visuomenė palinkėti išminties pamiršo.

Daugiaaukščiais monstrais sudarkytas Vilniaus veidas, šimtų tūkstančių litų iššvaistymas mero susapnuotiems projektams kurpti ir realizuoti, įsisiautėjusiam, sveikam ir tvirtam merui – geri darbai, miestelėnams – bjaurastis, prilygstanti ne kūrybinei minčiai, o mero susapnuotos minties aborto rezultatui. Tramdyti merą turėtų visuomenė, tačiau visuomenės nuomonės dažniausiai neklausiama arba ji ignoruojama.

Antai Vilniaus merija nuo š. m. rugsėjo, nepasitarusi su visuomene, neturėdama jos pritarimo, priėmė sprendimą įvesti naują važiavimo visuomeniniu miesto transportu bilietų sistemą, o iš tikrųjų – neprotingai, ne racionaliu protu ir logika motyvuotą mokestį už realų pasinaudojimą visuomeniniu transportu.

Pagal naują nuostatą, vienkartinių bilietų kaina dabar priklauso ne nuo nuvažiuoto atstumo, o nuo važiavimo pagal tą bilietą laiko. Taigi bilietų kaina nustatyta pagal kriterijų, kuris visai nepriklauso nuo keleivio valios. Važiavimo laiką nustato transporto tvarkaraštis, kurio trukmės nuo įsilaipinimo iki pasirinktos stotelės keleivis nežino.

Be to, laikas persėdant iš vieno transporto maršruto į kitą, laukimo trukmės, kol atvažiuos kito maršruto transportas nėra važiavimo laikas, kuris priklauso tik nuo transporto tvarkaraščio, galimybės jo laikytis (kamščiai, kiti transporto srauto sutrikimai), vairuotojų drausmės.

Šis pavyzdys akivaizdžiai parodo jau ne išminties ar proto stoką priimant tokį sprendimą, o minties, susijusios su ūkininkavimu mieste, aborto rezultatą.

Kvailinami vilniečiai nesusigaudo, kur ir kokius transporto bilietus įsigyti, kaip pažeidimų ir baudų išvengti, merija, pakankamai prisikiaulinusi, eksperimentuoja, bando pataisyti ne taisymui, o išmetimui tetinkamą „sistemą“.

Merijai ir jos vadovui metas susivokti, kad jų priedermė, tik pasitarus su visuomene, gavus jos pritarimą, yra kokybiškas paslaugas miestelėnams teikti, o ne juos absurdiškais sprendimais valdyti, nelaukiant, kol tokius sprendimus miestelėnai ras būdą panaikinti.

Nuotraukoje: komentaro autorius Algirdas Bikulčius.

2012.09.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *