Susidomėjo Donaldo Trumpo rinkimų kampanijos ryšiais su Nacionaline šaulių asociacija


Galimą Rusijos kišimąsi į JAV prezidento rinkimus 2016 metais tiriančio specialiojo prokuroro Roberto Muellerio komanda susidomėjo Donaldo Trumpo kampanijos ryšiais su nacionaline šaulių asociacija (NRA), praneša CNN.

„Kai atsakinėjau į specialiojo prokuroro komandos klausimus, buvau paklaustas apie D. Trumpo kampaniją ir mūsų santykius su NRA“, – sakė žurnalistams buvęs D. Trumpo rinkimų kampanijos patarėjas Samas Nunbergas.

Anot jo, R. Muelleris, be kita ko, domėjosi, kaip D. Trumpas ir jo bendradarbiai užmezgė ryšius su NRA. Taip pat buvo pateikta klausimų apie D. Trumpo kalbą metiniame asociacijos susirinkime 2015 metais.

Specialiojo prokuroro atstovas atsisakė komentuoti šią informaciją. Į žiniasklaidos klausimus neatsakė ir Nacionalinė šaulių asociacija.

Kaip pažymi CNN, asociacija sulaukė didelio įstatymų leidėjų dėmesio dėl plataus masto finansinės paramos D. Trumpui 2016 metais ir ryšių su Rusijos piliečiais.

Televizijos kanalas primena, kad NRA per prezidento rinkimų kampaniją skyrė daugiau kaip 30 milijonų dolerių D. Trumpo kandidatūrai remti.

Jungtinėse Valstijose sulaikyta Rusijos pilietė Marija Butina, kaltinama nusikalstamu sąmokslu, prisipažino norėjusi užmegzti kontaktų Respublikonų partijoje ir Nacionalinėje šaulių asociacijoje.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.24; 08:00

print