Susisiekimo ministras: „Rail Baltica“ projektas įgauna vis didesnį pagreitį


Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius š. m. rugsėjo 18 d. Rokiškyje vykusiame Lietuvos ir Latvijos Vyriausybių posėdyje, kuriame buvo aptarti dvišaliai klausimai energetikos, transporto ir kultūros srityse, apžvelgė tarptautinį „Rail Baltica“ projektą. Ministras pabrėžė, kad ilgai brandintas ir rengtas projektas įgauna vis didesnį pagreitį.

„Rail Baltica“ projektas yra vienas geriausių Lietuvos ir Latvijos bendradarbiavimo pavyzdžių. Valstybes sujungsianti geležinkelio infrastruktūra atvers plačias galimybes ne tik transporto ir logistikos verslui, bet ir dar labiau suartins mūsų piliečius“, – sakė susisiekimo ministras R. Sinkevičius.

Lietuva jau šį spalį numato baigti dvigubos 1435 mm europinės vėžės linijos nuo Lenkijos sienos iki Kauno centrinės geležinkelių stoties statybą.  Rugpjūčio 27 d. įvyko bandomasis važiavimas su Europos Komisijos atstovais ir projekto partneriais nuo Bialystoko Lenkijoje iki Kauno be sustojimų prie sienos ir lokomotyvų keitimo.

Pasak susisiekimo ministro, nuveikti darbai projekto „Rail Baltica“ plėtrai suteikia dar didesnį stimulą, juolab kad ateityje laukia ne vienas reikšmingas iššūkis: „Jau šiemet trijų Baltijos šalių partnerių laukia svarbi užduotis – rengsimės teikti bendrą paraišką „Rail Baltica“ projektui finansuoti iš Europos infrastruktūros tinklų priemonės (CEF) fondo.“

Šiame fonde nustatyta Lietuvos nacionalinio voko dalis – beveik 200 mln. eurų, kuriuos planuojama panaudoti „Rail Baltica“ projekto plėtrai mūsų šalyje. Lietuva, europinės vėžės plėtrai į šiaurę nuo Kauno iki Latvijos sienos skirsianti ne mažesnį dėmesį nei „Rail Baltica“ plėtrai nuo Kauno iki Lenkijos sienos, tikisi aktyvios Latvijos paramos mūsų šalies rengiamiems projektams.

Pažymėtina, kad dar vienas svarbus darbas, kurį būtina nuveikti plėtojant „Rail Baltica“ projektą, yra parengti tarptautinį tarpvyriausybinį šio projekto plėtos susitarimą, kurį patvirtins visų Baltijos šalių nacionaliniai parlamentai.

Informacijos šaltinis – Susisiekimo ministerija.

Nuotraukoje: Susisiekimo ministras Rimantas Sinkevičius.

2015.09.21; 20:50 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.