Susitikimas su naujuoju Baltarusijos ambasadoriumi


Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje Valerijus Baranovskis. EPA – ELTA nuotr.
Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, priėmęs naująjį Baltarusijos ambasadorių Lietuvoje Valerijų Baranovskį, iškėlė Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės saugos problemų klausimą.
 
Ministras pabrėžė būtinybę Baltarusijai bendradarbiauti su tarptautiniais ekspertais ir įgyvendinti Europos Sąjungos (ES) streso testų rekomendacijas bei pašalinti kitas saugos problemas iki elektrinės paleidimo.
 
„Branduolinė sauga bei Astravo atominės elektrinės klausimas yra tarp svarbiausių mūsų dvišalės ir Lietuvos tarptautinės dienotvarkės klausimų“, – sakė ministras.
 
Ministras pažymėjo, kad Baltarusijos ir ES tolimesnių santykių raidai esminę įtaką turės ne tik tarptautinių įsipareigojimų branduolinės saugos srityje vykdymas, bet ir reali pažanga žmogaus teisių srityje.
 
„Lietuva ir Baltarusija yra kaimynės ir mums svarbūs visi klausimai. Kaip ir iki šiol elgsimės pragmatiškai bei palaikysime tuos projektus ar iniciatyvas, kurios naudingos tiek ES, tiek ir mūsų dvišaliams santykiams“, – pabrėžė ministras.
 
Susitikime taip pat aptartos galimybės toliau plėtoti Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo galimybes ekonomikos, transporto, švietimo, kultūros ir kitose srityse.
 
„Lietuva suinteresuota, kad daugėtų turistų iš Baltarusijos, būtų supaprastintas vizų režimas tarp Europos Sąjungos ir Baltarusijos“, – sakė L. Linkevičius.
 
Naujasis Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje V. Baranovskis skiriamuosius raštus prezidentui Gitanui Nausėdai įteikė šių metų rugpjūčio 28 dieną. Lietuva ir Baltarusija diplomatinius santykius užmezgė 1992 metų gruodžio 30 dieną.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.09.03; 10:59
print