Suvienijo Baltarusijos opoziciją su Baltarusijos valdžia?


Straipsnyje ironiškai pateikiamas Lietuvos užsienio reikalų ministro Audroniaus Ažubalio interviu, duotas Carnegie Europe centrui. Kai kurios ištraukos vertos dėmesio.

Pavyzdžiui, tos, kuriose kalbama apie Baltarusijos opozicijos nesugebėjimą sukurti bendrą programą ir režimui alternatyvų bei įtakingą galios centrą.

Netrukus po mūsų užsienio reikalų ministro interviu kaip tyčia pasirodė Baltarusijos opozicijos ir Aleksandro Lukašenkos režimo atsakas. „Kartu su mūsų draugais iš JAV mes turime pradėti galvoti apie pereinamąją tarybą. Mes turime sukurti alternatyvų galios centrą. Tokia paralelinė struktūra galėtų sulaukti atgarsio Baltarusijoje“, – pareiškė Lietuvos URM vadovas.“

Šis Lietuvos ministro pareiškimas oficialiojo Minsko buvo traktuojamas “kaip beviltiškas”.

„Su nepasitenkinimu Lietuvos ministro žodžius pasitiko ir Baltarusijos opozicija. Partijos „Baltarusijos krikščioniškoji demokratija“ vienas vadovų Pavelas Severinecas pareiškė, kad „Baltarusijos opozicijos nespardo tik tinginiai“.

Ponas P.Severinecas pripažino, kad šiuo metu kalbėti apie Baltarusijos opozicionierių susitelkimą į vieningą jėgą labai sunku.“

Nuotraukoje: Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis.

Parengta pagal “Komersant.ru” pranešimus.

2012.06.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.