Šv. Valentino diena kasmet populiarėja ir tarp vyresniųjų


Nors dar visai neseniai vyravo nuomonė, kad šv. Valentino dieną Lietuvoje švenčia tik paaugliai, kasmet vis daugiau ir vyresnio amžiaus žmonių įsitraukia į meilės šventės linksmybes.

Tą tvirtina ir gėlių dizaino studijos „Nerine“ dizainerė floristė Asta Šlekienė: „Kasmet, per šv. Valentino dieną vis įvairesnio amžiaus vyrų užsuka pirkti gėlių savo mylimosioms“, – sako ji. Per ilgametę darbo patirtį floristikos srityje, dizainerė pastebėjo, kad pirkėjai vis labiau įsiklauso į mylimo žmogaus norus ir dovanoja ne tik meilės ir aistros simboliu tituluojamas raudonas rožes, bet drąsiai renkasi ir pavasariškas ar vasariškas puokštes.

„Anksčiau šv. Valentino dieną vyrai pirkdavo glėbius raudonų rožių, arba klasikinį variantą – vieną didelė rožę, tačiau pastaraisiais metais stebime daugiau įsiklausymo į šalia esantį asmenį, todėl retėja atsitiktinių pirkimų ir daugėja konkrečių mylimos moters skonį ir simpatijas gėlėms atitinkančių užsakymų. Perka ir tulpes, ir lengvesnes gėles, dažnai tuo rūpinamasi iš anksto, nelaukiant paskutinės akimirkos, kad nereikėtų rinktis iš to, kas liko“, – pasakoja gėlių dizaino studijos „Nerine“ floristė.

Paklausta, kokios gėlės žiedo moterys šia proga neturėtų tikėtis gauti, dizainerė juokiasi, kad neįmanomų dabar – nėra. „Jei vyras iš anksto pasistengs ir užsakys, gaus bet kokį moters geidžiamą gėlės žiedą. – „Gal tik kokių aguonų būtų sudėtinga rasti, bet jei vyriškis tikrai labai pasistengtų – ir jų galima gauti“,– šypsosi floristė.

Dizainerė sako, jog vasario 14-ąjai visas gėlės tinka dovanoti, tačiau populiarumo viršūnėje išlieka raudonos rožės. „Jau artėjant šiai šventei raudonos rožės tampa pačios brangiausios. Prieš Valentino dieną tradiciškai meilę simbolizuojančios raudonos rožės kaina labai pakyla, tad gavus klasikinį vieną ilgos raudonos rožės žiedą – reikėtų įvertinti.

Pati gėlių dizainerė anksčiau buvo įsitikinusi, kad šv. Valentino diena labiau jaunimui skirta šventė, proga atvirai išsakyti meilę mylimai merginai. „Jei vaikinui patinka mergina, jis gali padovanoti jai gėlytę ir jam galbūt nebus nedrąsu – juk tokia šventė“, – buvo įsitikinusi A. Šlekienė, tačiau pastebi, jog ir vyresni vyrai ieko išskirtinių gėlių žiedų ir kompozicijų savo mylimosioms pamaloninti.

„Vyrai ruošiasi šiai šventei, ir žiedlapius perka, mes pastebime, kaip jie stengiasi. Ir užsuka pas mus ieškodami raudonų žvakių, nori nustebinti mylimąsias“, – sako floristė. Ji pasakoja, jog dažnai vyriškos lyties atstovai prašo šventiškai supakuoti net saldainių dėžutes, papuošti jas širdelėmis – kad dovanos atspindėtų šventės dvasią.

Juk graži dovana mylimam žmogui yra puiki vakaro preliudija. O kaip ir kur tęsti vakarą, jau kiekvienos poros susitarimo reikalas. Pasirinkti tikrai yra iš ko – juk kasmet vis daugiau kavinių, restoranų ir viešbučių kviečia pas save pasimėgauti šventine vakariene ir praleisti romantišką vakarą Valentino dienos proga.

Kristinos Aleksynaitės nuotraukose: gėlių dizaino studijos „Nerine“ dizainerė floristė Asta Šlekienė ir keletas jos studijoje paruoštų puokščių.

2016.02.11; 05:32

print

Vienas komentaras

  • Manau partnerio demesys, geles ar auksinis ziedelis pradziugina bet kokia proga, bet tikrai grazu, kai jau ir sidabrines vestuves atsvente poros bent Valentino diena prisimena, jog stebingti ir parodyti demesi reikia

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.