Svarbiausią prancūzų literatūrinę premiją temdo etikos skandalai


Etika

Vertinimo komisija, skirianti svarbiausią Prancūzijos literatūros apdovanojimą – Gonkūrų premiją, apkaltinta dviem etikos pažeidimais antradienį, kai į galutinį sąrašą buvo įtraukta vienos iš teisėjų vaikino knyga.
 
Ta pati teisėja parašė skaudžią pretendentės knygos apžvalgą, kai ši buvo nominuota apdovanojimui.
 
„Literatūros premijų sezonas vos prasidėjo, ir jau pirmoji atranka Gonkūrų premijai, regis, klimpsta į interesų konfliktą“, – parašė „France Inter“ radijas savo svetainėje. Ten pabrėžiama, kad žiuri narė Camille Laurens buvo filosofo Francois Noudelmanno, atrinkto Gonkūrų apdovanojimui už memuarus „Les Enfants de Cadillac“ („Kadilako vaikai“), draugė.
 
Gindamas žiuri, Gonkūrų akademijos prezidentas Didier Decoinas sakė „France Inter“: „Mes manėme, kad tai nėra priežastis bausti už gerą knygą“.
 
Akademijos sekretorius Philippe’as Claudelis naujienų agentūrai AFP sakė, kad knyga patiko keliems žiuri nariams dar prieš jiems sužinant apie šiuos santykius. Jie balsavo šiuo klausimu ir nusprendė, kad nėra nieko bloga, jei per atranką įtraukiami draugai ir šeimos nariai.
 
Tačiau blogas Anne Berest knygos „La Carte Postale“ („Atvirukas“) įvertinimas, kurį C. Laurens paskelbė laikraštyje „Le Monde“, yra aiškus Gonkūrų taisyklių pažeidimas, pridūrė jis. Apžvalga buvo paskelbta anksčiau šį mėnesį, netrukus, kai knyga buvo įtraukta į Gonkūrų sąrašą.
Dešimties žmonių žiuri šių metų nugalėtoją paskelbs lapkričio 3 dieną.
 
Viljama Sudikienė (AFP)
 
2021.09.22; 04:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.