Svarbiausias įvykis Rusijos kariuomenėje: strateginiai mokymai “Kavkaz – 2012”


Rusijos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas šiais, 2012-aisiais, metais planuoja plataus masto mokymus. Mokymai skirti pasirengimui dalyvauti kariniame konflikte, jei staiga paaiškėtų, jog Izraelis ir JAV atakuoja Iraną. Taip rašo „Nezavisimaja gazeta“. Pasak leidinio, jau prasidėjo pasirengimas strateginiams štabo vadovybės mokymams “Kavkaz-2012”.

 

 Kaip informavo Gynybos ministerija, skirtingai nei 2011 metais, šiemet pratybos vyks ne tik Rusijos pietuose, bet ir Abchazijos, Pietų Osetijos ir Armėnijos teritorijose. Strateginiai mokymai “Kavkaz-2012”, kurie planuojami rugsėjo mėnesį, bus svarbiausias 2012 metų ginkluotųjų pajėgų įvykis, – mano “Nezavisimaja gazeta”. Pirmą kartą mokymai, pavadinti „Kavkaz“, buvo surengti 2008 metais, prieš prasidedant ginkluotam konfliktui Gruzijoje.

 

Rusijos kariuomenėje numatoma dar viena naujovė. Karinių oro pajėgų radioelektroninės kovos padaliniai nuo šiol bus aprūpinti keturiais naujausiais elektroninės žvalgybos kompleksais „Infauna“. Naująją techniką nuo 2012 metų pradeda naudoti Centrinės karinės apygardos Svirsko oro desanto divizijos ir Pietų karinės apygardos Oro desanto kariuomenės junginiai. „Infauna“ kompleksai padeda apsaugoti automobilius, šarvuočius, desanto padalinių karius nuo atakos iš valdomų sprogdinimo įrenginių ir slopina priešininko radioelektroninį ryšį.

 

 Rusijos strategijų ir technologijų tyrimų centro eksperto Vasilijaus Kašino teigimu, Kinija suinteresuota įsigyti Rusijos zenitinių raketų kompleksus S-400. Tačiau jis pažymėjo, kad Rusijos oficialūs asmenys ne kartą yra pabrėžę, jog S-400 ,,Triumf“ eksportas į kitas šalis, tarp jų ir Kiniją, bus vykdomas tik tuomet, jei minėta technika bus užtektinai aprūpintos Rusijos ginkluotosios pajėgos.

 

Parengta pagal “Nezavisimaja gazeta”, “Interfax” ir “Interfax” – AVN pranešimus.

Nuotraukoje: Rusijos ginkluotųjų pajėgų desantiniuose dlainiuose tarnauja ir moterys.

2012.01.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.