Švedija padidino kovinę parengtį dėl situacijos prie Ukrainos sienų


Švedijos kariai. Slaptai.lt nuotr.

Stokholmas, gruodžio 25 d. (TASS-ELTA). Švedijos kariuomenės vadas generolas Micaelis Bydenas apibūdina saugumo situaciją regione kaip ypač rimtą dėl to, kad Rusija sutelkė savo pajėgas prie Ukrainos sienų. Augant įtampai, Švedija padidino kovinės parengties lygį, apie tai generolas sakė duodamas interviu laikraščiui „Dagens Nyheter“, praneša TASS.
 
„Savo parengties lygį padidinome dėl susidariusios padėties. Ji rimta ir kelia susirūpinimą. Akivaizdu, kad dabar mes esame pasirengę veikti greičiau nei įprastai. Mes esame pasiruošę įvairiems tolesnės situacijos vystymosi scenarijams, įskaitant ir tokiam, kuris būtų prie mūsų sienų“, – sakė M. Bydenas.
 
Ypatingas dėmesys skiriamas Baltijos jūroje esančiai strategiškai svarbiai Gotlando salai. Švedijos parlamento sprendimu 2015 m. gynybos tikslais saloje buvo dislokuotos karinės pajėgos. 2020 m., dėl karinių Rusijos pratybų, pajėgos saloje buvo sustiprintos.
 
Kariuomenės vadas taip pat pareiškė, kad dėl įtampos Ukrainoje Švedija privalo imtis žingsnių užtikrinti saugumą, įskaitant Gotlando saloje ir Baltijos jūroje.
 
Generolas teigė, kad Švedija ne eskaluoja situaciją, o atvirkščiai, ją deeskaluoja demonstruodama, kad laikosi savo pozicijos.
 
Karolis Broga (TASS)
 
2021.12.25; 20:50
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *