Švedijoje pradedama nagrinėti teroristinių nusikaltimų rengimo byla


Švedijojepradedama nagrinėti teroristinių nusikaltimų rengimo bylaStokholmas, sausio 4 d. (ELTA).Pirmadienį Stokholmo apygardos teismas pradės nagrinėti teroristinių nusikaltimų rengimo bylą. Kaip pranešė penktadienį Švedijos prokuratūra, kaltinimai pateikti šešiems sulaikytiesiems.

Trys iš jų įtariami chemikalų ir įrangos įsigijimu ir laikymu. „Visi šeši taip pat kaltinami įstatymo dėl terorizmo finansavimo pažeidimu. Kaltinimas apima ir kai kuriuos lengvesnius šiame kontekste nusikaltimus“, – sakoma pranešime.

Penki iš šešių įtariamųjų suimti. Jie neigia savo kaltę. Manoma, kad byla bus baigta nagrinėti vasario pradžioje.

Žiniasklaidos duomenimis, penki 30-46 metų amžiaus kaltinamieji – Uzbekistano piliečiai, dar vienas – Kirgizijos. Švedijos saugumo policija SEPO dar iki sulaikymo kurį laiką juos stebėjo.

Pasak tyrėjų, nusikaltimams buvo ruošiamasi nuo 2017 metų liepos 1 d. iki 2018 metų balandžio 30 d. sostinės priemiestyje Akaloje ir Stremsundo mieste centrinėje Švedijos dalyje. Vienas iš vyrų buvo susijęs su uzbeku Rachmatu Akilovu, kuris 2017 metų balandžio 7 d. pagrobtu sunkvežimiu, priklausiusiu bendrovei „Spendrups“, įsirėžė į žmones Stokholmo centre. Per šį išpuolį penki žmonės žuvo, dar 10 buvo sužeisti. R. Akilovas buvo nuteistas kalėti iki gyvos galvos.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.01.05; 06:00

print