Švedijos ES reikalų ministrės Birgittos Ohlsson nepagarba Lietuvai


Kovo 29-ąją 13 valandą dienos Vilniuje prie sostinės savivaldybės būstinės (Konstitucijos prospektas, Europos aikštė) įvyks protesto akcija, kurios dalyviai smerks Vilniaus merą, leidusį netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms gegužės pradžioje rengti savo viešas eitynes. Protestuotojai viliasi, kad Vilniaus meras vis tik atsikvošės ir atšauks savo skandalingą sprendimą. Sveiku protu vadovaujantis, kas gi čia blogo, jei Lietuvoje esama daug žmonių, kurie nepritaria viešoms seksualinių mažumų eisenoms. Juk seksualinis gyvenimas priklauso būtent intymioms, nuo pašalinių akių slepiamoms sferoms. Tad labai keista, kad netradicinės seksualinės orientacijos atstovai taip karštai trokšta demonstruoti pasauliui, kaip, su kuo ir kodėl jie mylisi. Deja, lietuvių nusiteikimas ginti tradicines šeimos vertybes labai nepatiko Švedijos Europos Sąjungos ministrei Birgittai Ohlsson.

Švedijos ES reikalų ministrė Birgitta Ohlsson ėmė grubiai kištis į Lietuvos vidaus reikalus. Ji nurodinėja, kokius paradus mes savo žemėje galime rengti, o kokių eisenų mums būtina atsisakyti. Minėtoji ponia piktinasi, kad “neonaciams Lietuvoje galima demonstruoti, o seksualinėms mažumoms – ne”. Ji kiekviena proga griežtai kritikuoja Lietuvą dėl neva prieš homoseksualistus nukreiptos politikos. Pasak švedės‚ labai liūdna, kad “ES narė Lietuva taip susikompromitavo”.

B.Ohlsson taip pat stebėjosi, kad oficialiai “Balltic-Pride“ bandoma visaip kliudyti arba bent nustumti ją į miesto pakraštį, o štai užsieniečių atžvilgiu priešiškai nusiteikusios ir neonacistinės organizacijos gali savo pažiūras reikšti pačiame Vilniaus centre. Poniai iš Švedijos nepatiko net tai, kur leista gėjams rengti eitynes. Ji piktinosi, esą paradą surengti leista prie žydų kapinių. Vilniaus miesto valdžia tikrai siūlo gegužės 8 dieną numatytą paradą rengti miesto pakraštyje, nors patys “žydrojo” parado rengėjai  buvo numatę žygiuoti senamiesčiu. Vėliau miesto valdžia jiems pasiūlė alternatyvą – teritoriją prie buvusių Sporto rūmų. Tada šiai idėjai nepritarė Vilniaus žydų bendruomenė, nes netoli Sporto rūmų – buvusios žydų kapinės.

Taigi kitos nuomonės nepripažįstanti B.Ohlsson ne sykį kalbėjo Stokholme rengiamose spaudos konferencijose, kuriose koneveikė neva atsilikusią, demokratijos ir liberalizmo nepripažįstančią Lietuvą. Švedijos politikė pati nusiteikusi dalyvauti netradicinės sekusalinės orientacijos žmonių eitynėse. Maža to, nuo vasario šias pareigas pradėjusi eiti ministrė Lietuvą skundžia ir kitiems Europos Sąjungos Parlamento nariams ir ragina juos atvykti gegužės 8-ąją į Vilnių paremti neva čia skriaudžiamų gėjų ir lesbiečių.

2010.03.28

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *