Švedų režisieriaus Jono Ohmano versija


Visuomenės aktualijų portalo Slaptai.lt skaitytojai bei žiūrovai puikiai prisimena – mes nelikome nepastebėję švedų režisieriaus Jono Ohmano sukurto dokumentinio filmo apie agentus – smogikus. Beje, daugelis mūsų svetainės gerbėjų tuomet piktino J.Ohmano kūriniu. Jų manymu, pokario metais Lietuvoje siautėjusius agentus – smogikus režisierius iš Stokholmo pavaizdavo per daug palankiai ir šiltai.

Šiandien studijos “SLAPTAI” svečias – švedų režisierius Jonas Ohmanas. Jis mielai sutiko atsakyti į keletą mūsų klausimų: kas paskatino imtis agentų – smogikų temos, kokie ekspertai talkino kuriant filmą, kaip sekėsi prakalbinti išdavystės kelią pasirinkusius žmones. Mes taip pat teiravomės, ką J.Ohmanas norėtų pasakyti savo kritikams, priekaištaujantiems dėl palankumo agentams – smogikams.

Duodamas interviu švedų režisierius J.Ohmanas tvirtino esąs susižavėjęs Lietuvos partizanų žygdarbiu ir jokiu būdu nėra nusistatęs prieš miško brolių kovas. Tačiau pokario kova Lietuvoje, pasak režisieriaus, yra itin sudėtingas reiškinys, ir jam apibūdinti neužtenka vien dviejų – juodos ir baltos – spalvų.

{module sl_video_pirmas}video_323

2009.12.11

 

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.