Šveicarijoje lankosi į JAV ir ES sankcijų sąrašus įtrauktas Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas


Rusijos Valstybės Dūmos pirmininkas Viačeslavas Volodinas (k) ir Šveicarijos parlamento pirmininkas Dominique’as De Bumanas. EPA – ELTA nuotr.

Į JAV ir Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąrašus įtrauktas Rusijos parlamento žemųjų rūmų, Valstybės Dūmos, pirmininkas lankosi Šveicarijoje, kur, be kita ko, susitiks su šios šalies užsienio reikalų ministru. Viešai skelbiamas Rusijos parlamento vadovo vizito tikslas – siekis skatinti dialogą Ukrainos konflikto klausimu.

Viačeslavas Volodinas į Šveicariją atvyko sekmadienį, o jau pirmadienį numatyti keli jo susitikimai su aukščiausiais šalies pareigūnais, tarp jų – Šveicarijos parlamento pirmininku Dominique’u de Bumanu ir šalies užsienio reikalų ministru Ignazio Cassisu.

Rusijos Valstybės Dūmos pirmininko vizitas ES nepriklausančioje Šveicarijoje vertinamas prieštaringai, nes politikas yra įtrauktas į Briuselio ir Vašingtono sankcijų sąrašus.

Tačiau Livia Leu, Šveicarijos ekonomikos ministerijoje kuruojanti dvišalius santykius, šalies visuomeniniam transliuotojui RTS sakė, kad V. Volodino vizitas surengtas įgyvendinant Šveicarijos siekį padėti išspręsti Rytų Ukrainos konfliktą.

„Kalbant apie Ukrainos krizę, Šveicarija visada skatino dialogą, nes šią krizę galima išspręsti tik radus politinį sprendimą“, – teigė L. Leu.

„Turėdama tai omenyje, Šveicarija gali išduoti vizas asmenims, esantiems Europos Sąjungos (ES) sankcijų sąraše“, – pridūrė ji.

Ilgametis Kremliaus pareigūnas ir artimas prezidento Vladimiro Putino bendražygis V. Volodinas Rusijos Valstybės Dūmos pirmininku tapo 2016-aisiais. Šias pareigas jis pradėjo eiti praėjus dvejiems metams po to, kai buvo įtrauktas į sąrašus asmenų, kuriuos JAV ir ES laiko svarbiausiais Ukrainos krizės veikėjais.

2018.02.20; 04:00

print