Sveikino danų aukso amžiaus tapytojų parodą „Bundančios tautos“


D. Nausėdienė ir kronprincesė Mary sveikino danų aukso amžiaus tapytojų parodą „Bundančios tautos“. Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.

Minint Lietuvos ir Danijos diplomatinių santykių šimtmetį, Lietuvoje lankosi Jos Karališkoji Prakilnybė Danijos kronprincesė Mary.
 
Ketvirtadienį Diana Nausėdienė ir Danijos princesė Mary lankėsi Vytauto Kasiulio dailės muziejuje eksponuojamoje parodoje „Bundančios tautos“, kurioje pristatomi 46 paveikslai, sukurti žymių XVIII a. pabaigos – XIX a. pradžios danų vadinamojo aukso amžiaus tapytojų: Nicolaiʼaus Abildgaardo, Christofferio Wilhelmo Eckersbergo, Christeno Købke ir kitų.
 
Apžiūrėjusios parodą D. Nausėdienė ir princesė Mary sakė sveikinimo kalbas šios parodos atidarymui skirtame seminare.
 
„Suprasti dailės kūriniuose užfiksuotus istorinius įvykius ar siužetus, suvokti vaizduojamų simbolių, ženklų ir motyvų prasmes reiškia vieniems kitus pažinti ir praturtinti. Prasmės paieškos tampa ypač svarbios tam tikrų sukrėtimų ar visuomenės raidos lūžių laikais – būtent tuomet aktualūs tampa esminiai klausimai apie žmogaus, bendruomenių, tautų ar valstybių likimus ir jų raidos perspektyvas“, – seminaro atidaryme kalbėjo D. Nausėdienė.
 
Pirmoji ponia išreiškė lūkestį, kad šis renginys taps ir idėjiniu intelektualų sambūriu, kuriame bus gvildenamos kur kas platesnės, universalios temos apie meno ir kultūros santykį su istorija, dabartimi ir ateitimi.
 
Pasak princesės Mary, danų menininkai, kurių darbai eksponuojami parodoje, XVIII a. pabaigoje – XIX a. pradžioje kėlė tautinės ir kultūrinės tapatybės klausimus, kurie vis dar aktualūs daugeliui tautų.
 
Po seminaro atidarymo D. Nausėdienė ir Jos Karališkoji Prakilnybė kronprincesė Mary lankėsi Signatarų namuose, kur apžiūrėjo Vasario 16-osios aktą, pasirašė garbės svečių knygoje.
 
Eleonora Budzinauskienė (ELTA)
 
2021.10.01; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.