Taivanas planuoja įkurti puslaidininkių darbo grupę Lietuvai


Taivano vėliava. EPA – ELTA nuotr.

Taibėjus, gruodžio 26 d. (ELTA). Taivanas ketina įkurti puslaidininkių darbo grupę Lietuvai, abiem demokratinėms valstybėms plečiant ryšius Kinijos ekonominio ir politinio spaudimo akivaizdoje, pareiškė Taivano atstovas Lietuvoje.
 
Kadangi Lietuva yra nedidelė atvira ekonomika, turinti 2,81 mln. gyventojų, ji yra labai priklausoma nuo užsienio prekybos pramonės ir žemės ūkio produktais. Tai viena iš greičiausiai augančių ekonomikų Europos Sąjungoje, ji siekia didesnės nepriklausomybės regioninių puslaidininkių tiekimo grandinių srityje, taip pat ir pajėgumų plėtros, rašoma Taivano naujienų portale „Taiwan News“.
 
Pirmasis Taivaniečių atstovybės vadovas Lietuvoje Ericas Huangas penktadienį naujienų agentūrai CNA sakė, kad Lietuvos vyriausybė siekia atlikti svarbų vaidmenį, kuriant regionines lustų tiekimo grandines. Taivanas 2022 metais įkurs puslaidininkių darbo grupę, kurios tikslas bus pasiūlyti Baltijos valstybei kompetencijų, parengti labai reikalingų inžinierių ir pritraukti į valstybę investicijų puslaidininkių srityje.
 
„Taivanas visame pasaulyje žinomas dėl visiškai išvystytos puslaidininkių ekosistemos ir gebėjimo pritraukti talentus ir dabar nori pasidalyti savo patirtimi su Lietuva“, – sakė E. Huangas.
 
Spalio pabaigoje Taivano delegacija vizito Lietuvoje metu pasirašė supratimo memorandumus (SM) su agentūromis „Versli Lietuva“ ir „Investuok Lietuvoje“, siekdama skatinti bendradarbiavimą puslaidininkių ir biotechnologijų plėtros srityje.
 
Paklaustas, ar Taivano vyriausybė padės Baltijos šaliai įkurti lustų gamybos bazę, pasiuntinys atsakė, kad svarstomos kelios galimybės. „Mokymo programas Lietuvai, ieškančiai puslaidininkių specialistų, pradėsime siūlyti 2022 metais, ir tai bus derinama su bendradarbiavimu kitose pramonės šakose“.
 
„Mes taip pat padėsime sustiprinti globalią Lietuvos lyderystę lazerių technologijų srityje, ir šis bendradarbiavimas tikrai bus naudingas visiems“, – sakė E. Huangas.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2021.12.27; 00:05
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *