Taline – nemokami autobusai ir tramvajai


Vilniečiams turėtų itin rūpėti, o kaip gi tvarkosi mūsų šiaurinės kaimynės Estijos sostinė Talinas. Ogi šios sostinės valdžia taip susitvarkė, kad Talino gyventojai dabar viešuoju transportu naudojasi nemokamai. Nemokamai naudojasi tiek autobusų, tiek tramvajų paslaugomis. Talino gyventojams nereikia pirkti nei talonėlių, nei elektroninių kortelių. Nei vienkartinių, nei mėnesinių. Važinėkis viešuoju miesto transportu kiek tik geidžia širdis.

Slaptai.lt atkreipia dėmesį į "Salzburger Nachrichten" pasirodžiusią Andre Anwar publikaciją "Nemokami autobusai ir tramvajai". Štai kelios citatos iš minėtos publikacijos. Šią ištrauką pirmiausiai adresuojame Vilniaus merui Artūrui Zuokui ir jo koalicijos partneriams. Kodėl Talino meras sugeba priimti tokį miestelėnams patrauklų sprendimą, o Vilniaus meras – ne?

"Taigi  „Estijos sostinė Talinas pirmoji iš visų sostinių 2013 m. pradžioje viešąjį transportą padarė visiškai nemokamu. […] Taip ketinama kovoti prieš oro užterštumą ir vis didėjančius automobilių kamščius. Savivaldybė mato pirmuosius puikius ir akivaizdžius rezultatus – miesto centre eismo sumažėjo 15 proc. […]

„Talinas yra inovatyvus. Mes esame pirmoji sostinė, kurioje tokiu mastu įgyvendinta tokio pobūdžio koncepcija“, – pažymėjo meras Edgaras Savisaaras. Jis teigė, kad jo miestas tampa „žaliojo judėjimo Europoje vėliavnešiu“.

Be to, šios priemonės žymiai padidino neturtingesnių šeimų mobilumą. […] Priešininkai kritikuoja, kad Talino biudžetas turi spręsti daugybę socialinių problemų. […] Kitos dvi Baltijos valstybių sostinės Ryga ir Vilnius bei Suomijos sostinė Helsinkis šiuo metu vertina nulinio tarifo įvedimą viešajame transporte. […]“

Informacijos šaltinis – "Salzburger Nachrichten"

2013.05.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *