Taline viešasis transportas bus nemokamas?


Didžioji Estijos sostinės Talino gyventojų dauguma pasisakė už tai, kad nuo 2013-ųjų metų sausio 1-osios dienos viešasis transportas Estijos sostinėje būtų nemokamas. Žinoma, tai galiotų tik Talino gyventojams, visi kiti turėtų mokėti.

Manoma, kad tai būtų parama ir socialiai mažiau apsaugotiems žmonėms. Idėjos autorius Talino meras Edgaras Savisaaras įsitikinęs, jog ši nuostata padėtų sumažinti transporto kamščius sostinėje, tausotų aplinką.

Tačiau esama ir šios idėjos kritikų. Pirmiausiai E. Savisaarą kritikuoja jo politiniai oponentai. Opozicija Talino parlamente jį kaltina populizmu ir paslėpta būsimųjų savivaldos rinkimų reklama.

Pasigirsta ir kritika, kurią reiškia logistikos specialistai. Jie teigia, kad viešojo transporto kokybė nepagerės, daug investicijų reikia seniai planuojamam Talino tramvajų tinklo plėtimui, taip pat beveik nepakito ir autobusų bei troleibusų tinklas, nors transporto sostinėje per kelis dešimtmečius padaugėjo kelis kartus. Jų manymu, miestui trūksta aiškesnės, racionalesnės transporto strategijos.

Nuotraukoje: senojo Talino kvartalas.

Parengta pagal “Neues Deutschland” publikacijas.

2012.04.12

 

Įvairaus transporto nuoma vestuvėms

print

2 komentarai

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.