Tarp Gruzijos ir Rusijos prasideda virtualūs karai


Paskutinysis Gruzijos – Rusijos karas baigėsi 2008 metų rugpjūčio mėnesio antrojoje pusėje. Tačiau šiandien šis karas tęsiasi.

Tęsiasi virtualioje ervėje – kino teatrų salėse, televizijos ekranuose, internetiniuose portaluose. Ne mažiau aršus nei tikrasis karas. Tai – leidinio “The Independent” pastebėjimas. Šiame leidinyje Šonas Džokeris rašo, jog abi pusės finansuoja kūrimą filmų, kuriuose labai daug primityvaus patriotizmo ir labai trūksta įvairiausių niuansų bei atspalvių.

Rusijos federacijos sukurtą filmą “Rugpjūtis. Aštuntoji diena” leidinio “The Independent” žurnalistas Š.Džokeris vadina primityviu rusiškojo patriotizmo pliūpsniu. Minėtame filme apstu įvairiausių specialiųjų efektų apie ypatingai narsius ir taurius rusų karius. Be abejo, rusų kariai profesionalai sugeba meistriškai išvengti gruzinų agresorių, dėvinčių juodas kaukes, kulkų. Minėto filmo koncepcija, įvykių dėstymas ir faktų interpretacija absoliučiai sutampa su oficialiąja Kremliaus versija.

Holivudo filmas apie Rusijos – Gruzijos karinį susidūrimą “Penkios rugpjūčio dienos” – taip pat primityvokas ir vienpusiškas 2008-ųjų įvykių traktavimas. Mat gruziniškoje versijoje rusų kariai traktuojami kaip kraujo ištroškę žudikai, šaudantys į viską, kas tik sujuda. Taip pat su didžiausiu malonumu šaudo į jaunuosius ir jų svečius, susirinkusius į gruziniškas vestuves.

Š.Džokeris pateikia tokią savo versiją: filmas “Rugpjūtis. Aštuntoji diena” sukurtas ne taip primityviai ir tiesmukiškai kaip 2009-ųjų “Olimpus inferno”, tačiau ir jam netrūksta primityvizmo, tiesmukiškumo, dezinformacijos. Filmas “Rugpjūtis” pateko į kino teatrų sales būtent tuo metu, kai tarp oficialiojo Kremliaus ir oficialiojo Tbilisio kilo nauji diplomatinio pobūdžio nesutarimai bei ginčai.

Žodžiu, meninio, įtaigaus, tikroviško, besiremiančio tikrais, o ne iškraipytas faktais meninio filmo apie 2008-ųjų įvykius Gruzijoje dar nesukūrė nė viena pusė – nei gruzinai, nei rusai. O gal normalaus, be propagandinių klišių filmo apie Rusijos įsiveržimą į Gruziją mes taip ir neišvysime? Bent jau artimiausiu metu?

Nuotraukoje: Pietų Osetijoje dega Gruzijos tankas.

Parengta pagal Independent informaciją

2012.03.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.