Tarptautinio valiutos fondo vadovas apkaltintas seksualiniu priekabiavimu


Gegužės 14 dieną Niujorke suimtas Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominikas Strausas-Kahnas. Policijos pareigūnai jį sulaikė tarptautiniame Dž. Kenedžio oro uoste, lėktuve, kuris jau po 10-ies minučių turėjo išskristi į Paryžių.

D.Strausui-Kahnui pateikti kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo ir bandymo išprievartauti. Niujorko viešbučio “Sofitel” kambarinė parašė pareiškimą policijai, kuriame nurodė, kad TVF vadovas ją užpuolė tuo metu, kai ji įėjo į kambarį. 32 metų moteris teigia, kad D.Strausas-Kahnas ją griebė, parbloškė ant lovos ir pradėjo nurenginėti.

Bet jai pavyko ištrūkti iš 62 metų vyriškio gniaužtų, pabėgti iš kambario ir iškviesti pliciją. Bet kai policijos pareigūnai atvyko į viešbutį, TVF vadovas jau buvo išvykęs į oro uostą. Jo kambaryje rasta daug asmeninių daiktų – mobilusis telefonas, brangus laikrodis, kompiuterio diskai. Policijos pareigūnė P.Braun pareiškė: “Panašu, kad D.Strausas-Kahnas labai skubėjo, nes paliko daug asmeninių daiktų, o kambarys atrodė labai sujauktas”.

Po apklausos TVF vadovui pateikti kaltinimai dėl seksulinio priekabiavimo, bandymo išprievartauti ir neteisėto laisvės atėmimo. D.Strausas-Kahnas 2008 metais jau buvo patekęs į panašų skandalą. Tik šis skandalas buvo kiek švelnesnis, tuomet į viešumą iškilo faktai, kad TVF vadovas “įtikino” savo pavaldinę Pirašką Nad užsiimti seksu. Nors ir tada buvo keliamos prielaidos, kad D.Strausas-Kahnas iš Vengrijos kilusią jauną pavaldinę privertė užsiimti seksu, naudodamasis tarnybine padėtimi, šis skandalas buvo “nugesintas”. Manoma, kad D.Strausas – Kahnas sumokėjo P.Nad nemenką piningų sumą, o ji po mėnesio pasitraukė iš TVF.

Tuo tarpu TVF vadovo žmona prancūzų žurnalistė Ana Sinkler teigia, kad ji tiki savo vyro nekaltumu. “Visiškai netikiu kaltinimų mano vyrui pagrįstumu, manau, kad bus įrodyta, jog Dominikas nekaltas, ir visi kaltinimai jam laužti iš piršto”, – pareiškė A.Sinkler.

(Plačiau apie šį skandalą, į kurį įsipainiojo TVF vadovas D.Strausas – Kahnas, bus rašoma artimiausiuose laikraščio “XXI amžius” numeriuose).

Nuotraukoje: Tarptautinio valiutos fondo (TVF) vadovas Dominikas Straussas-Kahnas.

(Plačiau apie šį skandalą, į kurį įsipainiojo TVF vadovas D.Strausas – Kahnas, bus rašoma artimiausiuose laikraščio “XXI amžius” numeriuose).

2011.05.17

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.