Tautininkų sąjunga į politiką atveda būrį jaunimo


Tautininkų sąjunga sausio 13-ąją įteikė Teisingumo ministerijai steigimo dokumentus.

Per mėnesį, patikrinusi steigėjų sąrašus, partijos įstatus ir programą, Teisingumo ministerija turėtų įregistruoti į savarankišką politinį gyvenimą grįžtančią Tautininkų sąjungą.

Praėjusių metų gruodžio 17 d. įvykusiame Tautininkų sąjungos atkuriamajame suvažiavime dalyvavo 1617 partijos steigėjų. Pagal įstatymo reikalavimus partijos steigimui pakanka tūkstančio žmonių.

Anot Tautininkų sąjungos pirmininko Gintaro Songailos, šiuo metu Tautininkų sąjunga turi daugiau nei 1800 narių, ir tas skaičius nuolat auga. Stiprios tautininkų grupės jau veikia visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir daugelyje rajonų savivaldybių, tad artimiausiu metu numatoma organizuoti teritorinius partijos skyrius.

Nuo politikos senbuvių Tautininkų sąjunga skiriasi tuo, kad tai – jauna partija. „Šiuo metu partijoje yra daugiau kaip 700 jaunų žmonių iki 35 metų amžiaus, o pensinio ar artimo jam amžiaus žmonių, t.y. 60 ir daugiau metų, – beveik 400. Vidutinis tautininko amžius – 44 metai,“ – sako Tautininkų sąjungos Tarybos narys istorikas Tomas Baranauskas. Partijos gretose yra žmonių, kurie į Tautininkų sąjungą įstojo dar 1938 metais – vyriausiam tautininkui Vladislovui Geniui sukako jau 90 metų.

„Mes tikrai turime ką pasiūlyti Lietuvai, – sako Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila. – Mūsų gretose – Nepriklausomybės akto signatarai, mokslininkai, inteligentai, aktyvūs visuomenininkai. Esame paruošę išsamią programą ir žinome, ko norime. Esminė vertybė, kurią šiandien turime apginti, yra Tauta – ji turi jaustis valstybės šeimininke“.

Prieš tai  Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų  (TS-LKD) partijoje frakcijos teisėmis veikę tautininkai nuo valdančiosios partijos atsiskyrė po to, kai radikaliai išsiskyrė tautininkų ir TS-LKD vadovybės požiūris į valdančiosios koalicijos formavimą Vilniaus miesto savivaldybėje. Tautininkai griežtai atsisakė pritarti ketinimui Vilniaus miesto savivaldybėje sudaryti koaliciją su Valdemaro Tomaševskio bloku, o tautininkų frakcijos pirmininkas G.Songaila šį partijos sprendimą apskundė teismui. Už tai TS-LKD Priežiūros komitetas G.Songailą pašalino iš partijos.

Pernai birželio 19 d. TS-LKD Tautininkų frakcijos konferencija priėmė nutarimą, kad tautininkai traukiasi iš konservatorių partijos ir atkuria savarankišką partiją.

2011 gruodžio 17 d. įvyko Tautininkų sąjungos suvažiavimas, kuriame  1617 steigėjų atkūrė Tautininkų Sąjungą.

Vytauto Visocko (Slaptai.lt) nuotraukoje: Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila.

2012.01.14

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.