Teismas nagrinės „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ likvidavimo bylą


Draudžiama. Slaptai.lt nuotr.

Vilniaus regiono apylinkės teismo Vilniaus rajono rūmų teismas toliau nagrinės civilinę bylą dėl asociacijos „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ likvidavimo.
 
Į teismą kreipusis Generalinė prokuratūra siekia, kad „Tarptautinis geros kaimynystės forumas“ būtų likviduotas kaip neteisėtai įsteigtas.
 
Prokuratūra įsitikinusi, kad asociacija savo veiksmais propaguoja karą ir smurtą, autoritarinį valdymą, veikia dėl kitų valstybių interesų, kurie yra priešingi Lietuvos valstybės interesams, neatitinka teisėtumo reikalavimų, asociacijos veikla priešinga Konstitucijai.
 
Taip pat, anot prokuratūros, iš asociacijos vykdomos veiklos akivaizdu, kad tikrieji steigimo tikslai yra neteisėti, todėl asociacija negali veikti, tad ji turi būti pripažinta neteisėtai įsteigta.
Draudžiama. Stop. Pravažiavimo nėra. Slaptai.lt foto
 
Prokuratūra prašo likviduoti asociaciją ir atsižvelgiant į jos vadovės Erikos Švenčionienės viešus pasisakymus, kuriais ji, teisėsaugos vertinimu, menkino Lietuvą, kritikavo šalies narystę Europos Sąjungoje, tvirtino, kad rinkimai Lietuvoje negalioja, neigė okupaciją, pateisino trėmimus.
 
„Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vienu steigėju laikomas už šnipinėjimą Rusijos naudai laisvės atėmimo bausmę atliekantis Algirdas Paleckis. Asociacijos veikloje be E. Švenčionienės dalyvauja už korupciją teistas buvęs „Vilniaus vandenų“ vadovas Darius Norkus, Mindaugas Ramoška, vilnietis Kazimieras Juraitis, Vilniaus rajono gyventojas Dmitrijus Glazkovas. Šie byloje dalyvauja kaip tretieji asmenys.
 
Ši asociacija į teisėsaugos akiratį pateko po jos atstovų apsilankymo Rusijoje, kur jie dalyvavo susitikimuose su Kremliaus politikais, surengė spaudos konferenciją, joje reiškę abejones dėl Lietuvos valdžios išrinkimo teisėtumo.
 
Draudžiama. Slaptai.lt nuotr.

Anksčiau „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ vadovė E. Švenčionienė su bendražygiais lankėsi Baltarusijose, ten susitiko šalies autoritarinių vadovu Aliaksandru Lukašenka.
 
Teisėsauga atlieka du su asociacijos veikla susijusius ikiteisminius tyrimus. Vienas jų vykdomas dėl galimo padėjimo kitai valstybei veikti prieš Lietuvą, kitas – dėl „Tarptautinio geros kaimynystės forumo“ steigimo dokumentų, ant kurių yra atsiradęs A. Paleckio parašas.
 
Gytis Pankūnas (ELTA)
 
2023.02.03; 07:19
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *