Teismas sušvelnino kardomąją priemonę Neringai Venckienei


Neringa Venckienė. Gedimino Savickio (ELTA) nuotr.

Panevėžio apygardos teismasnį pakeitė buvusiai teisėjai Neringai Venckienei iki šiol taikytą intensyvią priežiūrą švelnesne kardomąja priemone – įpareigojimu periodiškai registruotis policijos įstaigoje.
 
Kaip skelbiama teismo pranešime spaudai, nuo birželio 19 d. kaltinamajai nurodyta registruotis Kauno rajono vyriausiajame policijos komisariate kiekvieną pirmadienį ir penktadienį nuo 9 iki 15 val.
 
Pažymima, kad teisėjų kolegijos sprendimas sušvelninti N. Venckienei kardomąją priemonę motyvuojamas tuo, kad kaltinamajai intensyvi priežiūra taikoma jau beveik pusę metų, o per tą laiką teismas nėra gavęs jokių pranešimų, jog N. Venckienė būtų pažeidusi šios kardomosios priemonės sąlygas.
 
Buvusi teisėja kaltinama padariusi keturias nusikalstamas veikas, iš kurių trys yra nesunkūs nusikaltimai, viena – baudžiamasis nusižengimas.
 
„Iki sulaikymo ji šešerius metus gyveno JAV, kur išvyko jau žinodama apie prieš ją pradėtą baudžiamąjį procesą. Tokiais savo veiksmais, teismo įsitikinimu, ji vengė šio baudžiamojo proceso. Todėl teismas mano, kad ir toliau yra svarbu užtikrinti kaltinamosios dalyvavimą procese bei netrukdomą šios bylos išnagrinėjimą. Teismo nuomone, registracija policijoje kartu su kitomis N. Venckienei skirtomis kardomosiomis priemonėmis – 10 tūkst. eurų užstatu ir asmens dokumentų paėmimu gali padėti įgyvendinti šiuos tikslus“, – rašoma teismo pranešime.
 
Taip pat pažymima, kad N. Venckienei apie privalomumą tinkamai vykdyti skirtus įpareigojimus, dalyvauti teismo posėdžiuose, nekliudyti proceso eigos bei nedaryti naujų nusikalstamų veikų. N. Venckienė taip pat įspėta, kad už įpareigojimo pažeidimus jai gali būti skirta griežtesnė kardomoji priemonė.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2020.06.16; 02:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.