Teksaso žudikas įsigijo ginklą, nors buvo teistas


Sekmadienį skerdynes baptistų bažnyčioje Saderland Springso miestelyje Teksaso valstijoje surengęs 26 metų Devinas Patrikas Kelis (Devin Patrick Kelley) įsigijo ginklą, nors JAV įstatymai draudžia parduoti ginklus asmenims, teistiems už smurtą. Tai pirmadienį pranešė televizijos kanalas ABC.

Remdamasis teisėsaugos institucijų atstovais, televizijos kanalas informavo, jog D. P. Kelis visai neseniai, 2016 metų balandį, San Antonijuje įsigijo pusiau automatinį šautuvą „Ruger AR-556“, nors 2012 metais jis buvo teisiamas už savo žmonos ir vaiko užpuolimą. 2014 metais D. P. Kelis buvo atleistas iš JAV karinių oro pajėgų už nestatutinį elgesį ir nuteistas 12 mėnesių kalėti.

Šautuvu „Ruger“ D. P. Kelis naudojosi sekmadienio rytą, kai įėjo į Pirmąją baptistų bažnyčią Saderland Springso miestelyje San Antonijaus apylinkėse ir ėmė šaudyti į tikinčiuosius. Kaip sakė televizijos kanalui ABC Vilsono apygardos šerifas Džo Tekitas (Joe Tackitt), tarp 26 žuvusiųjų ir 20 sužeistųjų – keliolika vaikų.

Užpuoliko motyvai kol kas nežinomi.

Šaudynės Teksase įvyko praėjus vos mėnesiui po kruviniausių šiuolaikinėje JAV istorijoje šaudynių Las Vegase – tada užpuolikas nušovė 58 muzikos festivalio dalyvius, o šimtus sužeidė.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.11.07; 00:01

print