Televizoriaus žiūrėjimas didina galimybę susirgti širdies kraujagyslių ligomis


Australijos tyrėjų grupė iš Baker IDI Heart and Diabetes Institute, vadovaujama Dr. David Dunstan, atrado, kad širdies kraujagyslių ligų mirtingumas pas suaugusius priklauso nuo TV žiūrėjimo. Buvo nustatyta, kad viena TV žiūrėjimo valanda per dieną širdies kraujagyslių ligas padidina 18 proc. Visų mirties atvejų riziką padidina 11 proc., o nuo vėžio mirties riziką padidina 9 proc. Tyrime dalyvavo 8 800 žmonių nuo 6 metų. O tie kurie žiūri TV keturias ir daugiau valandų per dieną, padidina širdies kraujagyslių ligų mirties riziką 80 proc.

Otava. Institute of Marriage and Family Canada paskelbė naują tyrimą apie 14-19 m. jaunuolius. Rasta, kad  tiek mergaitės, tiek berniukai, kurie rūko marihuaną atitinkamai yra 60 proc. ir 49 proc. labiau įsitraukę į paleistuvavimą.  Jaunuoliai, vartojantys narkotikus ir alkoholį, dažniau pasiduoda rizikingam seksualiniam elgesiui. Tyrimas atskeildė ryšį tarp mergaičių bandymų nusižudyti ir paleistuvavimo.

Judėjimas už geresnę Ameriką (Movement for a Better America) paskaičiavo, kad per 37 abortų legalizavimo metus buvo nužudyti 52 333 000 vaikai. Dėl to Amerika prarado $38.5 trilijonus vidaus produkto (U.S. Gross Domestic Product (GDP) nuo 1970. Vien šių metų praradimai sudaro $2.45 trilijonų, arba pusę Vokietijos ir Prancūzijos GDP kartu paėmus. MBA prezidentas Dennis Howard sakė, kad gyvybių praradimai nuo abortų sudaro 17 proc. iš visų JAV gyventojų (307 000 000). Howard jau nuo 1990 m. perspėjo, kad JAV dėl demografinių priežasčių patirs didelę finansinę krizę. 1997 m. jis rašė: “Duodu 50 proc. tikimybę, kad krizė įvyks 2000 ir 80 proc. tikimybę 2010 m. ir 100 proc.  tikimybę – 2020.” Howard  pateikė Sovietų Sąjungos pavyzdį, kaip demografija paveikė ekonomikos žlugimą. “Pagrindinė priežastis Sovietų žlugimo – 300 abortų kiekvienam 100 gimimų per kelias dekadas… dabar jau nebeužtenka jaunų moterų atsverti gyventojų mažėjimą.  Iki 2050 m. jie praras sekančius 40 milijonų.“  “Tuo tarpu musulmonų pasaulis eina kita kryptimi. Jų natūralus augimas yra 5 – 6 kartus didesnis nei mūsų. Jei mes nepakeisim kurso, kita amžiaus pusė bus jų.“

Didžiosios Britanijos vyriausybė ketina imtis griežtų priemonių, kad sumažintų piktnaudžiavimą alkoholiu Anglijoje ir Velse. Griežtesnę alkoholio prekybos aludėse ir baruose tvarką planuojama įvesti jau nuo balandžio. Keisis tiek alkoholio prekybos, tiek kainodaros taisyklės. Viena planuojamų naujovių – licencijų turėtojams ketinama uždrausti savo įstaigose rengti neatsakingas reklamines akcijas, pavyzdžiui, “už 10 svarų – tiek, kiek pajėgsite išgerti”, “damoms – gėrimai nemokamai” ir pan. “Siūloma sugriežtinta tvarka įgalintų mus imtis konkretesnių priemonių kovojant su girtavimo problema, ji liečia mus visus”, – sakė Alanas Johnsonas, Didžiosios Britanijos vidaus reikalų ministras. Skaičiuojama, kad dėl piktnaudžiavimo alkoholiu Anglijoje ir Velse kasmet miršta 40.000 žmonių. Ši rykštė ekonomikai per metus kainuoja 55 mlrd. GBP (apie 215 mlrd. Lt). Policijos duomenimis, žala, padaryta dėl su alkoholio vartojimu susijusių nusikaltimų ir viešosios tvarkos pažeidimų, siekia 8-13 mlrd. GBP (apie 31-51 mlrd. Lt). Tuo tarpu Škotijos vyriausybė, kuri šioje srityje tvarkosi autonomiškai, bandydama pažaboti besaikį girtavimą, ketina nustatyti žemiausią leidžiamą alkoholio produkcijos kainų ribą.

Honolulu. Tūkstančiai šeimos gynėjų demonstravo Havajų sostinėje sekmadienį sakydami įstatymų leidėjams, kad homoseksualų “civilinės sąjungos“ nėra pageidaujamos jų valstijoje. Renginyje dalyvavo gubernatorius James Aiona, Honolulu meras Mufi Hannemann ir keletas įstatymų leidėjų. Panašios demonstracijos vyko ir kituose šalies miestuose.  Tuo pačiu metu apie šimtas homoseksualų ir jų rėmėjų dalyvavo tarptikybinėse pamaldose Šv. Klemenso episkopatų bažnyčioje.

Misisipės leitenantas gubernatorius Phil Bryant parėmė valstijos asmenybės pripažinimo negimusiems vaikams konstitucijos pataisą ir kvietė rinkėjus pasirašyti peticiją, kad būtų surinkta 90 000 parašų, reikiamų referendumui. Jei referendumas bus sėkmingas, Misisipės konstitucija sakys, kad gyvybė prasideda nuo apvaisinimo.  P.S. Kokia antidemokratinė Lietuvos valdžia, reikalaujanti iš piliečių referendumui 300 000 parašų.

Paryžius. Sekmadienį Paryžiuje įvyko šeštasis metinis Žygis Už Gyvybę, kuriame dalyvavo 25 000 žmonių. Dalyvavo 15 gyvybės organizacijų. Sukako 35 abortų legalizavimo metinės. Choisir La Vie prezidentė Cécile Edel sakė, kad per 35 abortų metus žmonės patyrė katastrofines pasekmes. Ženkliai padaugėjo demonstracijoje žmonių, – pernai dalyvavo 15 000. Šiais metais Žygį parėmė daugiau katalikų vyskupų. Jų buvo 26.

Vakar tūkstančiai žmonių Little Rock, Arkansas dalyvavo 32-e metiniame Žygyje už gyvybę ir protestavo prieš abortų legalizavimą.

Šeštadienį tūkstančiai žmonių Dallaso mieste žygyje už gyvybę, minėdami 37 abortų legalizavimo metines JAV. Pradžioje buvo sukalbėtas rožinis prie Dallas`o  abortariumo. Po to Šv. mišias aukojo vysk. Jevin J. Farrell iš Dallaso ir vysk. Kevin W. Vann iš Fort Worth. Dalyvavo apie 2 500 žmonių. Po to žmonės iš Gvadelupės Mergelės katedros nužygiavo iki  Earle Cabell teismo, kur 1970 m. buvo legalizuota Roe v. Wade. Per mitingą vyskupas sakė, kad todėl, kad daug žmonių tik iš šalies žiūri, 50 milijonų žmonių prarado gyvenimą.

Sekmadienį aplankęs Romos žydų sinagogą, popiežius Benediktas XVI pakvietė žydus drauge su krikščionimis ginti negimusiuosius ir silpniausius, kaip moko 10 Dievo įsakymų.

Rusijos Sveikatos ministrė Tatjana Golikova pirmadienį pakvietė mažinti abortų skaičių, taip stabdant gyventojų mažėjimą. Golikova paskelbė, kad 2008 m. buvo 1.714 milijonų gimdymų ir 1.234 milijonų abortų. 2008 m. Rusijos Mokslo Akademijos Ginekologijos ir akušerijos Sankt Peterburgo instituto vadovė Marina Tarasova sakė, kad Rusijoje yra  5.5 milijonų nevaisingų porų ir jų nevaisingumas sukeltas aukšto abortų skaičiaus. Pasak St. Petersburg Times, dėl abortų kasmet nevaisingomis tampa 200 000 – 250 000 moterų.

PRO VITA

2010.01.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *