„Tetas“ pradėjo fizinio barjero prie sienos su Baltarusija statybos darbus


Lietuvos – Baltarusijos siena. Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Fizinio barjero pasienyje su Baltarusija projektą įgyvendinančios įmonių grupės „EPSO-G“ bendrovė „Tetas“ pradėjo pirmojo projekto etapo statybos darbus. Jie trečiadienį aptarti Projekto priežiūros komisijos posėdyje.
 
Druskininkų, A. Barausko ir Adutiškio pasienio užkardų ruožuose pradėtas žymėjimas, atgabenta statybinė technika. Trečiadienį Druskininkų pasienio užkardoje „Tetas“ pradėjo ir koncertinos tiesimo darbus.
 
Tai, kaip pasienyje vyksta darbai, „EPSO-G“ grupės atstovai trečiadienį pristatė ministrės pirmininkės vadovaujamai Projekto priežiūros komisijai, informuoja Vyriausybės spaudos tarnyba.
 
Įrengus dalį koncertinos svarbiausiuose pasienio ruožuose bus pradėti statyti ir tvoros segmentai. Planuojama, kad pirmieji pagal Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VSAT) nurodytus reikalavimus pagaminti segmentai į pasienį bus atvežti ir pradėti statyti spalį, o sparčiausiai jie bus statomi lapkritį ir gruodį.
 
Visą maždaug 100 kilometrų ilgio fizinį barjerą pasienio ruože pagal VSAT pateiktą techninę užduotį „Tetas“ įsipareigojo pastatyti iki kitų metų balandžio pabaigos. Projekto technologiniame plane numatyta, kad pasienio ruože, prie pat valstybės sienos ribos, bus formuojamas koncertinos užtvaras iš kelių jos dalių – spiralių. Vėliau Lietuvos pusėje bus statomi tvoros segmentai su koncertinos spirale jų viršuje. Bendras tvoros su koncertinos spirale aukštis sieks maždaug 4 metrus.
 
Rengiantis antrajam maždaug 400 kilometrų ilgio fizinio barjero statybos etapui, „EPSO-G“ šią savaitę planuoja skelbti viešąjį pirkimą. Jo metu ketinama pasirašyti sutartis su keliomis darbus iki kitų metų rugsėjo galinčiomis atlikti bendrovėmis.
 
Projekto priežiūros komisijai vadovauja ministrė pirmininkė, į jos sudėtį įeina vidaus reikalų, energetikos, krašto apsaugos, aplinkos ir finansų ministrai, VSAT vadas, Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkas ir projektą vykdančios įmonių grupės „EPSO-G“ atstovas.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2021.09.29; 11:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *