Tiek “Waffen SS” legionieriams, tiek sovietų veteranams atminti


Rusijos užsienio reikalų ministerijos komisaras žmogaus teisių, demokratijos ir teisinės valstybės klausimais Konstantinas Dolgovas pažėrė priekaištų Latvijai. Esą Maskva tikisi, jog Latvijoje SS legionierių diena nebus prilyginta pergalės Antrajame pasauliniame kare dienai.

„Maskvoje buvo atkreiptas dėmesys į Latvijos katalikų bažnyčios vadovo Zbignevo Stankevičiaus raginimą Latvijoje įteisinti vieną atminties dieną tiek „Waffen SS“ legionieriams, tiek Didžiojo tėvynės karo veteranams atminti. Girdi, tokiu būdu būtų „suvienyta bei sutaikyta visa Latvijos visuomenė“.

Tačiau Rusija jaučiasi įsižeidusi. “Juk kalbama apie SS legionierių atminties dienos prilyginimą pergalės dienai“, – įrodinėjo K. Dolgovas. Jis pabrėžė, kad tokie žingsniai neturi nieko bendra su Latvijos visuomenės tikruoju susitaikymu. Toks elgesys neva prisidėtų prie rasistinių ir ksenofobinių nuotaikų plitimo ir dar didesnių tarpetninių prieštaravimų Latvijoje.

Jis teigė esąs įsitikinęs, kad „ši iniciatyva neatspindi visos Latvijos katalikų bendruomenės ir visos Latvijos visuomenės nuomonės, o šalies valdžiai pakaks tvirtumo ir sveiko proto atsiriboti nuo tokių raginimų“. 

Nuotraukoje: Rygos gatvėmis žygiuoja Latvijos legionieriai. 

2012.04.19

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.