Tik nereikia mums tokių daktarų ir atstovių spaudai


Visai atsitiktinai internete atradau jau buvusios, dėkui Dievui, generalinės prokuratūros atstovės spaudai Aurelijos Juodytės interviu. Atsiprašau, bet tai reikia cituoti ir rodyti studentams kaip nevykusį pavyzdį. Skaitome:

„Generalinis prokuroras pirmosiomis dienomis man įteikė būsimų darbų planą, kuriame aiškiai išsiskyrė užduotis – atgaivinti  „pridususį” prokuratūros svetainės puslapį. Manyčiau, jog toks A. Valantino žingsnis yra įžvalgus, nes vis daugiau žmonių skaito informaciją internete“.

Kam reikia tokio pataikavimo savo šefui? Be to, puikiai žinome, kad šis uždavinys nebuvo įgyvendintas. Puslapis taip ir liko „numiręs“. Apie tai ne aš rašiau, kiti žmonės irgi pastebėjo (http://dainius.org/?p=2490).

Tad ir koks buvo įžvalgus generalinis prokuroras, bet jo įžvalgų jo atstovė spaudai taip ir nerealizavo.

Jei nepasisekė, tai nepasisekė. Ne kiekvienas gali įvaldyti interneto subtilybes. Toliau dar gražiau: „Manyčiau, kad siekiant prokuratūrą daryti atvira visuomenei institucija, reikėtų stiprinti jos komandinį darbą. Gal reikėtų daugiau bendrų švenčių, sporto renginių“.

Taip, taip, prokuratūrai taip ir reikėjo sporto renginių. Kuo pasibaigė, visi žinome. Ne veltui daugelis politikų sakė, kad viena iš generalinės prokuratūros problemų – nesugebėjimas visuomenei paaiškinti problemų. Kaip jas galima paaiškinti, jei žymiai svarbiau bendros šventės ir sporto renginiai.

Bet viską vainikuoja toks pasakymas: „Manipuliacijos nereikėtų suprasti kaip kažkokios apgaulės. Šis reiškinys turi ir pozityvių bruožų. Kartais žmogui reikia tik  „rožinių akinukų” – ir žiūrėkit, kaip atbunda jo kūrybinga siela, subujoja taurūs jausmai.“ Suprask, pamanipuliuojame iš generalinės prokuratūros ir sukyla žmonių kūrybiškumas.

Beje, gal ši atstovė spaudai ir pasiekė savo rezultatą – juk Garliavoje žmonės ir šiandien susirinko. Ji jau nebedirba šio darbo, bet „sukeltas žmonių kūrybiškumas“ matosi.

Taip pat sužinojau, kad ji ruošiasi ginti disertaciją tema „Manipuliavimo naudojimas žiniasklaidoje”. Labai būtų įdomu ją paskaityti: ar savo patirtį generalinėje prokuratūroje aprašys? Gal ir manipuliavimus vardan „žmonių kūrybiškumo“ paanalizuos.

Manau, kad šią disertaciją privalu labai atidžiai perskaityti vadovui bei būsimiems oponentams.

Nuotraukoje: žurnalistas Virginijus Savukynas, šio komentaro autorius.

www.tinklink.lt

2010.11.23

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.