Tinklaraštininkas kursto Rusijos ir Lenkijos priešiškumą


Varšuva reikalauja tyrimo po to, kai tinklaraštyje buvo išspausdintos buvusio Lenkijos prezidento Lecho Kačinskio ir kitų katastrofos ties Smolensku aukų lavonų fotografijos.

Taip rašoma leidinyje „Le Figaro”.

Paslaptingas rusų tinklaraštis sukurstė polemiką, išspausdinęs šokiruojančias aukų fotografijas iš katastrofos vietos ir morgo, praneša straipsnio autorius Arielis Tedrelis. Lenkijos vyriausybė pranešė, esanti pasipiktinusi, ir pareikalavo pradėti tyrimą, sakoma straipsnyje.

Rusijos Tyrimo komiteto oficialusis atstovas Vladimiras Markinas pareiškė, kad tų fotografijų autoriaus asmenybė bus nustatyta ir jos bus išimtos ir tinklo. Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas neatmetė galimybės, kad tai provokacija.

„Šiaip ar taip, lenkai nesupranta, kaip tos fotografijos galėjo pakliūti į tinklaraštininko rankas“, – komentuoja A.Tedrelis.

Praėjus dvejiems su puse metų po tragedijos jos priežastys taip ir neatskleistos iki galo. Lenkijos tyrėjai pripažino Lenkijos klaidas, tačiau tuo pačiu išdėstė ir trūkumus iš Rusijos pusės. „Rusija, savo ruožtu laikosi neaiškios pozicijos. Lenkai neprieina prie visų tyrimo detalių, o lėktuvo nuolaužos taip ir nebuvo perduotos Lenkijai“, – sakoma straipsnyje.

„2010 metais prasidėjęs Rusijos ir Lenkijos santykių normalizavimosi procesas šiuo metu įstrigęs mirties taške“, – baigia autorius.

Šaltinis: „Le Figaro”

2012.10.27

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *