Tradicinėje parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ laukiama apie pustrečio šimto dalyvių


Maisto prekės. Slaptai.lt nuotr.

Naujų skonių, aukštos kokybės maisto gaminių bei geros sudėties kosmetikos, rūbų, avalynės, patikimų statybos ar interjero sprendimų bei kitų kasdieninio vartojimo produktų paieška antrąjį spalio savaitgalį vyks Kaune. Nemuno saloje, „Žalgirio“ arenoje, šalies gamintojus bei kokybės ir įdomių gaminių ieškančius pirkėjus sujungs 12-oji paroda „Rinkis prekę lietuvišką“. Ji prasidės jau penktadienį ir tęsis iki spalio 11-osios dienos, sekmadienio.
 
Tradicinėje parodoje, anot jos iniciatorių iš Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos, dalyvaus nemažai veiklą dar tik pradedančių bei visiems jau puikiai pažįstamų lietuviškų prekės ženklų ir gamintojų.
 
„Jie lankytojus stebins maisto produktų ir gėrimų degustacijomis, kosmetikos ir buitinės chemijos, aprangos bei aksesuarų įvairove, sprendimais būstui ir interjerui. Jie demonstruos daugybę dalykų, kurie neatsiejami nuo mūsų kasdienybės. Tokios parodos, kaip įsitikinome per daugelį jos gyvavimo metų, reikia ir šiandien. Nes kad ir labai plačios elektroninės prekybos erdvės, juolab – dėl pandemijos, sakytume, ribotos patekimo į prekybos centrus galimybės ne visada leidžia suprasti, kokį platų aukščiausios kokybės produktų asortimentą rinkai siūlo Lietuvos gamintojai“, – sako Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius.
 
Jo pastebėjimu, dėl COVID-19 pandemijos daugelis Lietuvos verslų patyrė nenumatytų nuostolių. Smuko įmonių apyvartos, verslai prarado tam tikrą tradicinių rinkų dalį. Užsidarius visoms didžiosioms parodoms pasaulyje, Lietuvos gamintojai nebeteko vieno pagrindinių išėjimo į užsienio rinkas kanalų. Tad viliamasi, kad paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ padės gerinti įmonių rinkodaros galimybes, skatins vietinės produkcijos vartojimą, o tuo pačiu bus ir stimulas greičiau atsitiesti šalies ekonomikai.
 
Anot šią parodą organizuojančios UAB „Ekspozicijų centras“ vadovo Eriko Piskunovo, Lietuvoje gimsta daugybė nuostabių kūrinių, produktų bei gaminių, bet jiems sunku pasiekti savo plačiąją vartotojų auditoriją.
 
„Paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ unikali tuo, jog tai – bene vienintelė vieta, kurioje po vienu stogu gali susitikti skirtinguose sektoriuose veikiantys, įvairaus dydžio Lietuvos gamintojai bei šalyje gimstančiais aukštos kokybės gaminiais bei įdomiais sprendimais besidomintys pirkėjai. Džiaugiamės girdėdami, kad šioje parodoje užsimezgusios pažintys bei atradimai dažnai perauga ir į nuolatinę prekės ženklų ir vartotojų draugystę. Ši tarpusavio parama ypač svarbi šiemet, šalies verslui susiduriant su rimtais augimo iššūkiais“, – teigia E. Piskunovas.
 
Tradicinė paroda „Rinkis prekę lietuvišką“ drieksis per du arenos aukštus. Žemutiniame – lankytojų lauks šalyje kuriamų maisto ir gėrimų, kosmetikos, interjero, būsto ir kitų sektorių erdvės. Antrajame arenos aukšte bus įkurtas jau parodos lankytojų pamėgtas „Mados pasažas“. Jame – vien mados kūrėjų, drabužių, aksesuarų, papuošalų gamintojų produktai, vyks naujų kolekcijų pristatymai ir kiti su mada susiję renginiai. Organizatorių teigimu, „Mados pasaže“ bus galima tai, kas patiko, įsigyti gamintojo kainomis, taip pat susipažinti su įkvepiančiomis lietuviškų prekės ženklų istorijomis.
 
„Tris dienas vyksiančios parodos metu lankytojų bei dalyvių lauks ne tik galimybė naudingai apsipirkti, bet ir proga pasisemti naujų žinių. Mūsų partneriai parengė ir jau pristatė seminarų bei diskusijų programas. Dalyvių lauks Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų bei rūmuose veikiančio „Enterprise Europe Network“ ir Eksportuotojų klubo konferencija „Eksporto kodas. Kaip neiššvaistyti geros krizės?“. Jos metu bus kalbama apie tai, kaip iššūkius paversti galimybėmis, o „naują realybę“ – eksporto sėkmės veiksniu. Taip pat parodoje vyks maisto pramonės technologijų rinkos aktualijas atliepsiantis Nacionalinio maisto ūkio klasterio informacinis renginys „Bioekonomika ir maisto pramonės ateitis. Kaip mes įveiksime iššūkius?“, – pasakojo E. Piskunovas.
 
Trečius metus iš eilės parodoje įsikurs ir „Versli Lietuva“ organizuojama „Socialinio verslo prekybos arka“. Čia susibursiantys šalyje veikiantys socialiniai verslai lankytojus kvies įsigyti bei susipažinti su jų gaminamais produktais, teikiamomis paslaugomis, veiklomis bei pridėtine verte, kuriama sprendžiant opias socialines visuomenės problemas.
 
Išskirtinė ir daug dėmesio sutraukianti tradicinio „Rinkis prekę lietuvišką“ renginio dalis yra kasmet renkami ir apdovanojami geriausi parodoje pristatomi produktai. Visą rugsėjį juos vertina autoritetinga, skirtingas veiklos sritis atstovaujanti specialistų komisija, o apdovanojimai bus teikiami parodos atidarymo metu – spalio 9-ąją dieną. Parodos organizatoriai prasitarė, kad iš anksto konkursui pateiktų gaminių spektras itin platus: nuo inovatyvių liofilizuotų užkandžių iki išskirtinio kirpimo bei medžiagų paltų, nuo lietuvių vis dažniau atrandamų uogų vynų iki naujausius mokslo pasiekimus pritaikiusių kosmetikos gaminių.
 
Maisto produktai. Slaptai.lt nuotr.

„Per visą parodos istoriją medaliais ir diplomais kaip geriausieji parodoje pristatomi produktai jau buvo apdovanota netoli 200 gaminių. Ir šiandien visiems puikiai pažįstami tokie kaip „Cosmoway“ gaminamos „Green Feel‘s“ kosmetikos priemonės, „Siulvedės“ kuriami „InAVATI“ viršutiniai drabužiai, „Delikateso“ mėsos gaminiai, „Rūtos“ šokoladai, „Aconitum“ maisto papildai, „Akvateros LT“ pašarai šunims ir daugelis kitų visos šalies bei regiono mastu išpopuliarėjusių gaminių“, – sako E. Piskunovas.
 
Neabejotina, kad visas tris parodos dienas prioritetas bus skiriamas jo dalyvių ir lankytojų saugumui. „Renginio išvakarėse suvieniję jėgas su „Žalgirio“ arenos komanda, įdiegėme reikšmingus, papildomus saugos sprendimus, kurių dėka galėsime užtikrinti lankytojų srautų reguliavimą bei išlaikyti rekomenduojamus atstumus tarp dalyvių. Taip pat ypatingai daug dėmesio skirta tinkamo vėdinimo bei parodos erdvių dezinfekcijos klausimams. Tikime, kad įdiegtos priemonės leis užtikrinti maksimalų visų besilankančiųjų ir dalyvaujančių parodoje „Rinkis prekę lietuvišką“ saugumą“, – sako renginio organizatorius.
 
Informacijos šaltinis –  ELTA
 
2020.10.08; 06:36
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *