Trijų Karalių eisena užbaigs šventinį laikotarpį


Trijų Karalių eisena. Dainiaus Labučio (ELTA) foto

Trijų Karalių švente ketvirtadienį baigsis kalėdinis laikotarpis.
 
Trijų metrų aukščio karalių figūros – Kasparas, Merkelis ir Baltazaras bei jų palyda, eidami Vilniaus senamiesčio gatvėmis, nuo Aušros vartų Katedros aikštės link, linkės miestui sėkmingų metų ir neš dovanas į prakartėlę.
 
Eisenai pasiekus Katedros aikštę, Tris Karalius palydės legendinis berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (meno vadovas Vytautas Miškinis), čia bus galima pasiklausyti šio choro atliekamų gražiausių kalėdinių giesmių.
 
Choras atliks visiems puikiai pažįstamą, Kristaus užgimimo himnu tapusią austrų vargonininko ir kompozitoriaus Franco Gruberio dainą „Tyli naktis“, sukurtą kunigo ir rašytojo Jozefo Moro žodžiais. Vėliau skambės lietuvių muzikos patriarcho Juozo Naujalio giesmės „Tyliąją naktį“ ir „Sveikas, Jėzau gimusis“. Koncertą užbaigs ypatingais talentais apdovanoto prancūzų kompozitoriaus, vargonininko ir dirigento Camilio Saint-Saens’o „Tollite hostias“ iš Kalėdų oratorijos.
 
Po koncerto Trys Karaliai – Kasparas, Merkelys ir Baltazaras – užsuks į Vilniaus mokytojų namų kiemelį, kur vyks šeimų šventė „Lik sveika, Kalėdų eglute“. Šis renginys, organizuojamas Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, jau skaičiuoja ketvirtą dešimtmetį. Ne viena karta užaugusi su šia švente dabar atsiveda jau savo vaikus. Pagrindinis šventės tikslas, kad vaikai ir tėveliai suvoktų pagarbos gamtai, saugojimo svarbą.
 
Renginiu siunčiama žinutė, kad eglutė turės antrą gyvenimą. Sunkvežimis, prikrautas eglučių, išveš jas miško globon, kad kitais metais ji sugrįžtų į mūsų namus.
 
Stebuklingame, įspūdingai išpuoštame kieme susirinkusiųjų lauks įvairios pramogos: žiemos krepšinis „Taiklioji ranka“, šeimų slidės, šėlionės su sniego gniūžtėmis, paslaptingoji juodoji palapinė ir kitos pramogos. Visoms linksmybėms vadovaus animatorių komanda „Gyvieji žaislai“. Suskambus fanfaroms scenoje pasirodys muzikos grupė „Mini kivi“.
 
Valentina Gudienė (ELTA)
 
2022.01.06; 07:19
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *