Triukšmas dėl Julijos Tymošenko – dar didesnis


Ukrainos užsienio reikalų ministerija pripažino, kad Vokietijos, Čekijos, Slovėnijos, Austrijos ir Italijos prezidentai iš anksto informavo, jog dėl įvairių priežasčių neatvyks į Vidurio Europos šalių aukščiausio lygio susitikimą Jaltoje gegužės 11-12 dienomis.

Ukrainos ministerijos duomenimis, Estijos prezidentas taip pat gali nedalyvauti. 14-a valstybių vadovai patvirtino, kad atvažiuos į šį susitikimą.  Anksčiau buvo skelbta, kad Čekijos prezidentas Vaclavas Klausas atšaukė savo kelionę į Ukrainą protestuodamas prieš netinkamą elgesį su įkaltinta buvusia Ukrainos premjere Julija Tymošenko.

Nors oficialaus pareiškimo nebuvo, kai kurių apžvalgininkų nuomone, Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas  taip pat galėjo atsisakyti dalyvauti susitikime dėl įtemtos situacijos su  buvusia Ukrainos premjere J. Tymošenko, šiuo metu kalinama viename iš Ukrainos kalėjimų.

Žibalo į ugnį pastaruoju metu įpylė žinia, jog buvusi Ukrainos Oranžinės revoliucijos lyderė kalėjime galėjo būti žiauriai sumušta. Tuo pačiu kalėjimo valdžia neleidžia, kad J.Timošenko aplankytų ją ginantys advokataio ir nepriklausomi medikai.

Nuotraukoje: buvusi Ukrainos premjerė Julija Timošenko.

Parengta pagal Reuters, INTERFAX, ITAR-TASS pranešimus.

2012.05.05

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.