Triuškinama viena pavojingiausių sostinės gaujų


Print

Vasario 23 dieną Vilniaus mieste bei rajone buvo sulaikyti 23 sostinėje ir jos apylinkėse veikusio nusikalstamo susivienijimo lyderiai ir aktyvūs nariai.

Operacijoje kartu su Vilniaus apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo (ONKT) skyriaus ir Vilniaus miesto bei rajono apylinkių prokuratūrų prokurorais dalyvavo Lietuvos kriminalinės policijos biuro organizuoto nusikalstamumo tyrimo padalinių ir Vilniaus apskrities VPK pareigūnais.

Pasitelkus Antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ ir Lietuvos policijos kriminalistinių tyrimų centro Odorologinių tyrimų ir kinologijos valdybos pareigūnus, buvo smogta Vilniuje veikusiai vienai pagrindinių ir pavojingiausių organizuotai nusikalstamai grupuotei.

Pareigūnai atliko pusšimtį kratų, paėmė nemažą kiekį įvairių narkotinių medžiagų, šaunamųjų ginklų, savigynos priemonių, daiktų, pritaikytų daryti kūno sužalojimus.

Dėl kardomosios priemonės skyrimo sulaikytiesiems trečiadienį ir ketvirtadienį prokurorai kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės 1-ąjį ir Vilniaus rajono apylinkės teismus.

Du iš sulaikytųjų – nepilnamečiai.

Pirmajame operacijos etape, kuris vyko praėjusių metų gruodį, buvo sulaikyti 27 asmenys. Jiems yra pareikšti įtarimai dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje (BK 249 str. 2 d.) bei neteisėto disponavimo labai dideliu kiekiu narkotinėmis ir psichotropinėmis medžiagomis turint tikslą jas platinti (BK 260 str. 1, 2, 3 d.) Atlikus kratas, buvo rastos didelės pinigų, galbūt įgytų nusikalstamu būdu, sumos, aptikta nemaži kiekiai narkotinių ir psichotropinių medžiagų, įvairių rūšių ir kategorijų ginklų ir šaudmenų.

Ikiteisminį tyrimą dėl dalyvavimo ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje atlieka Vilniaus apygardos prokuratūros ONKT skyriaus prokurorai.

Baudžiamasis kodeksas tam, kas dalyvavo šaunamaisiais ginklais, sprogmenimis ar sprogstamosiomis medžiagomis ginkluoto nusikalstamo susivienijimo veikloje, numato laisvės atėmimą nuo šešerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

Gintautas Stalnionis – LR prokuratūros vyriausiasis viešųjų ryšių specialistas.

2010.02.26


Prisijunkite prie diskusijos