Trys Latvijos bankai nubausti už pinigų pervedimus į Šiaurės Korėją


Latvijos vėliava

Finansų ir kapitalo rinkos komisija (FKRK) paskyrė trims Latvijos bankams baudas, kurių bendra suma siekia beveik 650 tūkst. eurų, už tai, kad jie nesilaikė įstatymų, kuriais siekiama užkirsti kelią neteisėtai įgytų lėšų legalizavimui ir terorizmo finansavimui.

Kaip pranešė FKRK atstovai, šios kredito įstaigos pervesdavo pinigus, apeidamos Šiaurės Korėjai taikomas tarptautines sankcijas.

FKRK, bendradarbiaudama su JAV Federaliniu tyrimų biuru, nustatė, jog kai kurie „Regionala investiciju banka“, „Baltikums Bank“ ir „Privatbank“ klientai vykdė pervedimus į Šiaurės Korėją per lengvatinio apmokestinimo zonose įregistruotas įmones, naudodamiesi sudėtingomis finansinių sandorių schemomis. Pažeidimai buvo užfiksuoti nuo 2009 iki 2015 metų.

Didžiausia bauda skirta „Regionala investiciju banka“ – ji sudaro 570 tūkst. 364 eurus, „Baltikums Bank“ ir „Privatbank“ nubausti 35 tūkst. 575 eurų baudomis.

FKRK vadovas Peteris Putninis pavadino baudas prevencijos priemone, kuria siekiama, kad bankai išanalizuotų savo klaidas ir patobulintų vidaus kontrolės sistemas. Pasak jo, visos trys nubaustos kredito įstaigos pripažino savo kaltę ir sudarė su FKRK sutartis dėl priemonių trūkumams šalinti.

Informacijos šaltinis – ELTA

2017.07.02; 16:02

print