TS-LKD elgiasi nekrikščioniškai, nevalstybiškai ir nepilietiškai


Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas, rekomendavęs ignoruoti referendumą dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo, elgiasi labai nekrikščioniškai, nevalstybiškai ir nepilietiškai, sako Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos rinkimų į Europos Parlamentą štabo vadovas Linas Kontrimas. 

„Konservatoriai elgiasi labai nekrikščioniškai, nevalstybiškai ir nepilietiškai, siūlydami ignoruoti vieną iš labai svarbių institutų, kurį turi demokratinė valstybė, tai yra piliečių valios pasireiškimas. Taip, mes galime turėti skirtingas nuomones, bet tam ir ateiname į referendumą jas išdėstyti. Aš manyčiau, kad tokia partija, kuri yra viena seniausių, viena labiausiai patyrusių, turi liautis užsiimti labai pigiu populizmu, o tas populizmas šiandien turi vieną vardą – viskas, kas yra valstietiška, arba viskas, kas yra iš R. Karbauskio lūpų, yra negatyvu. Taip nėra. Prieš Velykas tegul pagalvoja apie krikščioniškas vertybes”,- komentuodamas TS-LKD prezidiumo sprendimą Eltai sakė L. Kontrimas. 

Jis pažymėjo, kad konservatorių atstovai anksčiau ne kartą yra siūlę mažinti Seimo narių skaičių. 

„Reikia pasakyti, kad mes turime atmintį ir prisimename daugybę konservatorių atstovų iniciatyvų mažinti Seimo narių skaičių. Jie turi pagaliau išmokti kitos politinės retorikos ir su konkurentais diskutuoti ne per negatyvą, o per pozityvą. Tai šiuo atveju jie turėtų žmonėms taip patarti: eikite, dalyvaukite, o balsuokite taip, kaip jūsų širdis sako”, – teigė L. Kontrimas. 

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos prezidiumas paragino partijos narius, rėmėjus ir rinkėjus dalyvauti referendume dėl pilietybės išsaugojimo ir balsuoti „už”, tačiau pakvietė ignoruoti iniciatyvą dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo nuo 141 iki 121.

Konservatorių prezidiumas ją įvertino „kaip Ramūno Karbauskio skubiai ir vienasmeniškai inicijuotą Sauliaus Skvernelio sunkumus patiriančios prezidentinės kampanijos „gelbėjimo operaciją“. 

Todėl TS-LKD prezidiumas pakvietė nedalyvauti šiame referendume, rinkimų apylinkėse atsisakant pasirašyti ir neimant šio referendumo biuletenio.

Iniciatyvą keisti Konstituciją, sumažinant Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121, konservatorių prezidiumas vertina neigiamai, kaip ypač pavojingą Lietuvos demokratijai iniciatyvą bei precedentą.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.04.19; 02:30
print