Tyrimas dėl galimai veikusių slaptų sulaikymo centrų bus atnaujintas


Lietuvos generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis ir Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras Irmantas Mikelionis buvo susitikę su tarptautinės nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ atstovėmis Nicola Duckworth, Julia Hall ir Žmogaus teisių stebėjimo instituto direktorium Henriku Mickevičiumi.

Susitikimo metu „Amnesty International“ atstovės teigiamai įvertino Lietuvos prokurorų sprendimą atlikti tyrimą dėl galimai neteisėto CŽV sulaikytų asmenų kalinimo Lietuvoje, tačiau išreiškė susirūpinimą dėl to, kad tyrimas nutrauktas, bei pasidalino savo pastebėjimais, kaip, jų nuomone, toks tyrimas turėtų būti atliekamas. Prokurorai padėkojo „Amnesty International“ atstovams už jų indėlį ginant žmogaus teises ir pakvietė pateikti visą turimą faktinę informaciją apie galimai Lietuvoje veikusius slaptuosius CŽV kalėjimus.

„Mums labiau reikia konkrečių faktų, pagrindžiančių galimai neteisėtą asmenų kalinimą Lietuvoje. Lietuvos prokurorams tikrai užtenka profesinių gebėjimų ir valios atliekant tokius tyrimus“, – po susitikimo sakė generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis.

Prokurorai patikino „Amnesty International“ atstovus, kad išsamiai analizuos jų pateiktą medžiagą ir jei joje ras naujų, anksčiau netirtų aplinkybių, turinčių reikšmės bylai išspręsti teisingai, priims atitinkamus sprendimus dėl tyrimo atnaujinimo ir tokių aplinkybių patikrinimo.

Rūta Dirsienė yra Lietuvos Respublikos Generalinės prokuratūros Viešųjų ryšių skyriaus vedėja.

2011.09.30

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.