Tyrimo komitetas baigė tirti žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymo bylą


Rusijos Tyrimo komiteto Vyriausioji tyrimų valdyba baigė tirti baudžiamąją bylą, iškeltą penkiems asmenims, kaltinamiems žurnalistės Anos Politkovskajos nužudymu: Lom Ali Gaitukajevui, jo sūnėnams broliams Rustamui, Ibrahimui ir Džabrailui Machmudovams ir Sergejui Chadžikurbanovui.

Jie kaltinami įvykdę nusikaltimus pagal RF BK 105 str. („Nužudymas“) ir RF BK 222 str. 3 d. („Neteisėtas ginklo naudojimas“).

Pagal tyrėjų versiją, L.A.Gaitukajevas buvo nusikaltimo organizatorius. Būtent jis 2006 metais sudarė grupę, į kurią įėjo kiti kaltinamieji, o taip pat milicijos bendradarbis Dmitrijus Pavliučenkovas. L.A.Gaitukajevas vadovavo grupei iki pat jo sulaikymo už pasikėsinimo nužudyti ukrainiečių verslininką Genadijų Korbaną organizavimą (už tai jis buvo nubaustas ir atlieka bausmę).

Vėliau L.A.Gaitukajevas vadovavo grupės veiksmams telefonu iš kolonijos. O Maskvoje organizacinius reikalus tvarkė Sergejus Chadžikurbanovas. Kaltinamieji kruopščiai planavo žurnalistės nužudymą, įsigijo ginklų, derino savo veiksmus vienas su kitu.

Gavę iš D.Pavliučenkovo informacijos, kur gyvena nukentėjusioji, 2006 metų spalio 7 dieną broliai Machmudovai įsitaisė jai pakelyje. Pastebėję nukentėjusiąją vairuojant automobilį, Ibrahimas Machmudovas pranešė apie tai savo broliui Džabrailui, o tas, savo ruožtu, Rustamui, kuris įėjo į namo laiptinę, kur gyveno A.Politkovskaja, ir laukė jos.

Kai žurnalistė įžengė į liftą, Rustamas Machmudovas keletą kartų iššovė į žurnalistę.

Baudžiamoji byla pasiųsta į Generalinę prokuratūrą kaltinimo aktui patvirtinti ir perdavimui po to teismui svarstyti iš esmės.

Baudžiamoji byla Dmitrijui Pavliučenkovui, sudariusiam ikiteisminį susitarimą dėl bendradarbiavimo, buvo išskirta į atskirą baudžiamąją bylą dėl A.Politkovskajos nužudymo. Teismo nuosprendis D.Pavliučenkovui – 11 metų kalėti griežtojo režimo pataisos kolonijoje.

Scanpix nuotraukoje: Rusijos žurnalistė Ana Politkovskaja, rašiusi Kremlių bei Vladimirą Putiną kritikuojančius straipsnius bei knygas.

Šaltinis: "Izvestija", Agentura.ru

2013.04.25

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *