Ukraina atmeta A. Lukašenkos sveikinimą Nepriklausomybės dienos proga


Karikatūristų taikinyje – Aliaksandras Lukašenka. Vilnius. Lukiškių aikštė. Karikatūristų paroda po atviru dangumi. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, rugpjūčio 24 d. (ELTA). Ukraina trečiadienį atmetė ir pavadino „cinišku“ autoritarinio Baltarusijos vadovo Aliaksandro Lukašenkos sveikinimą Nepriklausomybės dienos proga, praneša agentūra „Reuters“.
Baltarusiškų plakatų paroda. Aliaksandras Lukašenka. Slaptai.lt nuotr.
 
A. Lukašenka oficialiame pranešime palinkėjo ukrainiečiams „taikaus dangaus, tolerancijos, drąsos, stiprybės ir sėkmės atkuriant orų gyvenimą“. „Esu tikras, kad šiandieniniai nesutarimai nesugriaus jau kelis šimtmečius puoselėjamų nuoširdžių ir gerų abiejų tautų santykių“, – priduriama A. Lukašenkos pranešime.
 
Tačiau Ukrainos prezidento patarėjas Mychailo Podoliakas savo „Twitter“ paskyroje griežtai sukritikavo šį Baltarusijos vadovo sveikinimą. „A. Lukašenka yra įsitikinęs, kad pasaulis nepastebi jo dalyvavimo vykdant nusikaltimus prieš Ukrainą, – parašė M. Podoliakas. – Būtent todėl jis ciniškai linki mums taikaus dangaus, tačiau tuo pat metu leidžia, kad ant mūsų kristų mirtį nešančios raketos.“
 
Baltarusija yra artima Rusijos sąjungininkė ir leidžia Maskvai naudotis savo teritorija vykdant Ukrainos puolimą. Liepą A. Lukašenka įvardijo savo šalį „vienintele pasaulio valstybe, palaikančia Rusiją kovoje su nacizmu“.
 
Lina Linkevičiūtė (ELTA)
 
2022.08.25; 08:10
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *