Ukraina į sankcijų sąrašą įtraukė dešimtis Rusijos menininkų ir atlikėjų


Gitara. Slaptai.lt nuotr.

Kyjivas, sausio 8 d. (dpa-ELTA). Ukraina į sankcijų sąrašą įtraukė dešimtis Rusijos menininkų ir kitų visuomenės veikėjų, tarp kurių yra garsių operos, kino bei popmuzikos pasaulio atstovų.
 
Viena iš žymiausių pavardžių šeštadienį Ukrainos prezidento kanceliarijos paskelbtame dekrete yra Vienoje gyvenančios operos dainininkės Annos Netrebko, kuri sulaukė kritikos dėl to, kad yra pernelyg artima Kremliui ir nekritiška Rusijos prezidento Vladimiro Putino atžvilgiu.
 
A. Netrebko ir dar 118 asmenų, tarp kurių yra ir trys Ukrainos piliečiai, bet koks turtas Ukrainoje bus įšaldytas. Ukrainos užsienio reikalų ministerija ketina informuoti Europos Sąjungos, JAV ir kitų valstybių kompetentingas institucijas apie sankcijų įvedimą ir kelti klausimą, kad panašios ribojančios priemonės būtų įvestos ir ten.
 
Į sankcijų sąrašą taip pat įtraukta Rusijos popmuzikos žvaigždė Filipas Kirkorovas ir aktorius bei režisierius Nikita Michalkovas, pelnęs apdovanojimus Kanų ir Venecijos kino festivaliuose. Taip pat sąraše – Rusijos dainininkė Irina Alegrova, Ukrainos pilietė televizijos laidų vedėja ir režisierė Žana Badojeva, dainininkas Dmitrijus Bilanas, televizijos laidų vedėja Dana Borisova, dainininkas Aleksandras Buinovas, dainininkė Larisa Dolina, aktorius Dmitrijus Diuževas, dainininkė Viktorija Daineko, aktorius Dmitrijus Charatjanas.
 
Ukrainos žiniasklaida taip pat pranešė, kad gruodžio pabaigoje prezidentas Volodymyras Zelenskis panaikino 13 Ukrainos stačiatikių bažnyčios dvasininkų pilietybę. Kol kas tiksliai nežinoma, kas yra tie asmenys.
 
Ukrainos Stačiatikių Bažnyčia tradiciškai palaikė glaudžius ryšius su Rusija ir visiškai atsiskyrė nuo Maskvos tik praėjusių metų vasario mėnesį prasidėjus Rusijos invazijai. Kyjivo vadovybė bažnyčios ryšius su Rusija laiko grėsme šalies saugumui.
 
Živilė Aleškaitienė (ELTA)
 
2023.01.09; 06:00
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *