Ukrainoje nerandama įrodymų


Laikraščio “Kommersant” duomenimis, Ukrainos tyrėjai mano, kad jeigu garsiojoje byloje dėl pasikėsinimo į Rusijos ministrą pirmininką Vladimirą Putiną figūruojantys asmenys ir ketino rengti sprogdinimus Rusijoje, tai greičiau dėl ekonominio pobūdžio diversijų, o ne tam, kad sunaikintų konkrečius asmenis.

Ukrainos saugumo tarnybos (UST, rus. – SBU) Odesos srities valdybos vadovas Igoris Skurtovas “Kommersantui” papasakojo, kad pastarosios dienomis „tyrime nėra jokių esminių permainų“. Ir jis negalėjo atsakyti, ar UST turi kitų įtariamųjų prisipažinimų, išskyrus tuos, kurie jau buvo parodyti per TV Pirmąjį kanalą.

Tyrimams artimas laikraščio šaltinis dar pažymi, kad byloje surinkti daiktiniai įrodymai neduoda vienareikšmio atsakymo į klausimą apie suimtųjų tikslus, o naujų prisipažinimų tyrėjai neturi. Bent jau šiuo metu.

Išnagrinėjus įrodymus ir suimtųjų parodymus greičiau galima daryti išvadą, kad Ukrainoje jie tik mokėsi gaminti sprogmenis iš parankių medžiagų ir rengė bandomuosius sprogdinimus, pažymi “Kommersant” šaltinis. Beje, rastas vaizdo įrašas, kuriame įtariamieji bando susprogdinti vamzdį sprogmenimis, įkastais į žemę maždaug metro gylyje. Sprogdinta buvo viename iš pietinių Odesos srities rajonų, dar priduria “Kommersanto” pašnekovas.

Ukrainoje Adamas Osmajevas įtariamas neteisėtai naudojęs ginklus ir sprogmenis. Pasak jo jis sutikęs bendradarbiauti su tyrimu, kad UST neišduotų jo Rusijai, kol jis neatliks bausmės Ukrainos kalėjime.

Šis faktas byloja, jog triukšmas, esą V.Putinui buvo iškilęs realus pavojus, – greičiausiai pakeltas be pagrindo, vien priešrinkiminės kampanijos reikmėms. Tik tam, kad prezidento rinkimų išvakarėse V.Putinas atrodytų dar reikšmingesnis ir svarbesnis.

Nuotraukoje: Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas su savo žmona.

Šaltinis: Kommersant

2012.03.18

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.