Ukrainoje veikiančių GRU karininkų pavardės žinomos


JAV valstybės sekretorius Džonas Keris uždarame posėdyje Vašingtone pareiškė, kad jiems žinoma, jog Maskva turi ypatingai gausų būrį agentų, sėkmingai veikiančių Rytų Ukrainoje. JAV slaptosioms tarnyboms pavyko užfiksuoti kai kuriuos Ukrainos rytuose veikiančių agentų tiesioginius pokalbius su Maskva.

„The Daily Beast“ rašo, jog Amerikos slaptosioms tarnyboms visiškai aišku: Rytų Ukrainoje destabilizuoti padėtį siekiantys asmenys palaiko tiesioginį ryšį su Kremliumi. Aišku ir tai, kad įsakymai, kaip ir kada kelti sumaištį Rytų Ukrainoje, atkeliauja iš Rusijos sostinės.

Beje, ponas Dž.Keris pareiškė, jog Amerikai žinomos pavardės tų, kurie duoda įsakymus iš Rusijos. Amerikai taip pat žinoma, iš kur konkrečiai keliauja įsakymai. Kad įsakymus duoda rusai, byloja ir rusiškas akcentas, ir rusiška kalbėjimo maniera, būdinga tik rusų tautybės žmonėms.

Be to, Amerikos žvalgyba turi nuotraukų, kurios byloja, jog Rytų Ukrainoje veikia daug tų pačių GRU agentų, kurie kadaise destabilizavo padėtį Gruzijoje bei Kryme.

Tačiau oficialusis Vašingtonas nesutiko įvardinti Rytų Ukrainoje siautėjančių GRU agentų pavardes. Pavardžių niekas neįvardino.

Dž.Keris tik pridūrė, jog toks Rusijos elgesys – "įžeidimas mums visiems, nekalbant jau apie tai, kad Vladimiras Putinas pamynė visus civilizuoto elgesio principus".

JAV Centrinė žvalgybos valdyma nedavė paaiškinimų dėl Rusijos GRU veiksmų Rytų Ukrainoje.

Informacijos šaltinis – „The Daily Beast“

Nuotraukoje: GRU ženkliukas su briliantine akute, skiriamas pasižymėjusiems kariškiams.

2014.04.30; 11:15

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.