Ukrainos armija: Rusija pradėjo „galingą“ „Azovstal“ gamyklos puolimą


Rusija pradėjo „galingą“ „Azovstal“ gamyklos puolimą. EPA-ELTA nuotr.

Ukrainos kariuomenė antradienį pranešė, kad Rusijos pajėgos pradėjo puolimą prieš apgultą „Azovstal“ plieno gamyklą pietiniame Mariupolio mieste, joje dar yra Kyjivo pajėgų.
 
„Vyksta galingas „Azovstal“ gamyklos teritorijos puolimas, remiamas šarvuočių ir tankų“, – sakoma Ukrainos „Azovo“ karinio padalinio vado pavaduotojo Sviatoslavo Palamaro pareiškime socialinėje žiniasklaidoje ir priduriama, kad Rusijos pajėgos mėgina „iš laivo išlaipinti didelį skaičių pėstininkų“.
 
„Padarysime viską, ką galime, kad atremtume šį puolimą, tačiau raginame nedelsiant imtis priemonių, kad būtų evakuoti gamyklos teritorijoje esantys civiliai“, – sakė jis.
 
Rusijos armija anksčiau antradienį pareiškė, kad jos pajėgos ir promaskvietiški separatistai naudoja artileriją ir lėktuvus, taikydamiesi į „Azovstal“ – plieno gamyklą Mariupolio uostamiestyje, kur dar tebėra įsitvirtinę Ukrainos kovotojai.
 
Rusijos gynybos ministerija apkaltino „Azovo“ bataliono narius ir kitus Ukrainos karius, kad jie pasinaudojo pauze kovose, kad vėl užimtų kovines pozicijas gamykloje.
 
Mariupolis yra vienas labiausiai nukentėjusių Ukrainos miestų. Jungtinės Tautos antradienį paskelbė, kad per bendrą operaciją su Raudonuoju kryžiumi iš „Azovstal“ gamyklos tunelių buvo sėkmingai evakuotas 101 civilis.
 
Viljama Sudikienė (ELTA)
 
2022.05.04; 06:37
print