Ukrainos parlamentas vis tik pritarė rusų kalbos įstatymo projektui


Ukrainos parlamentas per pirmąjį svarstymą pritarė rusų kalbos įstatymo projektui. Jeigu šis įstatymo projektas įsigalios, rusų kalbai bus suteiktas „regioninės kalbos“ statusas 13-oje iš 27-ių Ukrainos apygardų, įskaitant Kijevą ir Sevastopolį, kuriose mažiausiai 10 proc. gyventojų sudaro rusai.

Pagal įstatymą, Ukrainoje liks viena valstybinė kalba, tačiau bus panaikinti kitų šalyje vartojamų kalbų, tokių kaip rusų, bulgarų, rumunų ir vengrų, apribojimai. Šioms kalboms bus suteiktas oficialus regioninis statusas. Rusų kalba yra paplitusi didelėje Ukrainos dalyje, ypač rytuose, Krymo pusiasalyje ir sostinėje Kijeve.

Rusų kalbos įstatymo projektui pritarė 234 parlamentarai, o būtinas minimalus balsų skaičius – 226. Pagal šį įstatymą parlamentas, vyriausybė ir kitos įstatymų leidimo ir vykdymo institucijos savo nutarimus gali skelbti regionine kalba.

Be to, televizijos stočių transliacija taip pat gali būti šia kalba. Opozicijos manymu, tai valdančiosios partijos gudrus taktinis žingsnis prieš spalį vyksiančius parlamento rinkimus. Esą šiuo žingsniu siekiama padidinti rusakalbių ir vietinių ukrainiečių susipriešinimą.

Parengta pagal RIA-Novosti pranešimus.

Scanpix nuotraukoje: dėl rusų kalbos statuso Ukrainos parlamente kilo pačios tikriausios muštynės.

2012.06.09

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.