Ukrainos pirmoji ponia: jūs skaičiuojate centus, o mes skaičiuojame aukas


Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska. EPA – ELTA foto

Kyjivas, rugsėjo 4 d. (dpa-ELTA). Europoje vykstant debatams dėl kainų augimo, Ukrainos pirmoji ponia Olena Zelenska priminė žmogiškuosius jos šalyje vykstančio karo nuostolius. „Kai jūs pradedate skaičiuoti centus savo sąskaitoje ar savo kišenėje, mes darome tą patį ir skaičiuojame savo aukas“, – pareiškė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio žmona interviu BBC, kuris visas bus parodytas sekmadienį.
 
Interviu O. Zelenskos buvo pasiteirauta, kokią žinią ji turi britams, susiduriantiems su augančiomis energijos kainomis, kurias iš dalies lemia Rusijos invazija į Ukrainą ir su tuo susiję padariniai pasaulinėms dujų ir naftos kainoms. „Suprantu, kad situacijai labai sudėtinga. Bet noriu priminti, kad per COVID-19 pandemiją, kuri vis dar tęsiasi, kainos augo ir Ukrainoje, – teigė V. Zelenskio žmona. – Kainos didėja ir Ukrainoje. Bet kartu žudomi mūsų žmonės“. „Taigi, kai jūs pradedate skaičiuoti pensus savo banko sąskaitoje ar kišenėje, mes darome tą patį ir skaičiuojame savo aukas”, – pridūrė ji.
 
Istorijos žmonių, kurie bėga nuo karo ar net netenka gyvybės, ir jų veidai turi būti žinomi visame pasaulyje, sakė O. Zelenska. „Ne nukritusių bombų skaičius ar išleistos pinigų sumos, bet žmonių istorijos – o jų yra tūkstančiai“, – pažymėjo ji. Pasak Ukrainos pirmosios ponios, krizė būtų trumpesnė, jei parama Ukrainai būtų stipri.
 
Kalbėdama apie savo vyro kelią nuo aktoriaus iki karo prezidento, O. Zelenska sakė, jog ją žeidžia, kai žmonės tuo stebisi. „Jis tas pats žmogus, kokį visada pažinojau“, – teigė ji. Anot O. Zelenskos, ji su savo vyru matosi retai, tačiau kalbasi kasdien.
 
V. Zelenkis ir jo žmona pažįstami nuo studijų laikų, nuo 2003-iųjų yra susituokę ir turi du vaikus.
 
Rasa Strimaitytė (ELTA)
 
2022.09.05; 07:41
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *