Ukrainos prezidento rinkimuose – net 44 kandidatai


Ukrainos palaikymo akcija Vilniuje. Vytauto Visocko (Slaptai.lt nuotr.

Ukrainos prezidento rinkimuose dalyvaus rekordinis skaičius kandidatų – 44. Kandidatų registracija kovo 31-ąją vyksiantiems rinkimams baigta, jų iš viso yra 44, penktadienį pranešė Rinkimų komisija.

Naujausiose apklausose politinės patirties neturintis komikas Volodomiras Zelenskis keliais procentiniais punktais lenkia dabartinį šalies vadovą Petro Porošenką ir buvusią premjerę Juliją Tymošenko.

Be jų, rinkimuose dalyvaus daug parlamentarų, buvusių vicepremjerų, buvusių ministrų, kariškių ir verslininkų. Tarp kandidatų yra deputatas Jurijus Tymošenka – 2007-2010 metais vyriausybei vadovavusios J. Tymošenko bendrapavardis, taip pat Lvovo miesto meras Andrijus Sadovis.

Tarp kurių kandidatų vyks atkakliausia kova, sunku nuspėti. Pradžioje atrodė, kad tarpusavyje rungsis abu politikos sunkiasvoriai P. Porošenka ir J. Tymošenko, tačiau netikėtai kortas sumaišė aktorius ir komikas V. Zelenskis. Jį apklausose remia per 20 proc. rinkėjų. P. Porošenka turi 15-16 proc. rėmėjų, o J. Tymošenko – 16-19 proc. 

V. Zelenskį ypač remia politine klase nepatenkinti piliečiai. Jo šalininkai vadina jį alternatyva senajai gvardijai, kurią kaltina nevykdant pažadų kovoti prieš korupciją ir už geresnes gyvenimo sąlygas.

Kritikai V. Zelenskio rinkimų programą, kurios svarbiausi punktai po balsavimo buvo paskelbti socialinėje žiniasklaidoje, vadina miglota. Kyla abejonių ir dėl to, kaip jis, jei taps prezidentu, spręs ilgametį konfliktą tarp vyriausybinių dalinių ir prorusiškų sukilėlių.

Informacijos šaltinis – ELTA

2019.02.09; 00:01

print