Ukrainos saugumo tarnyba: sprogimai Dnepropetrovske nesusiję su politika


Teroro aktai Dnepropetrovske nesusiję su politiniais įvykiais šalyje. Tai pareiškė Ukrainos saugumo tarnybos (SBU) ir VRM atstovai. „Visa tai yra kriminalinio pobūdžio, praneša radijas „Majak“. O byla iškelta pagal straipsnį „teroro aktas“, nes nusikaltėlių veiksmai buvo skirti žmonėms įbauginti“, – paaiškino Ukrainos VRM.

Saugumo tarnyboje pridūrė, kad politikams nedera „kaitinti aistrų“. Priminsime, išvakarėse per keturis sprogimus Dnepropetrovske nukentėjo apie 30 žmonių. Daugelis iki šiol tebėra ligoninėse. Žuvusiųjų nėra. Saugumo tarnyba tiria šešias įvykių versijas. Tačiau pagarsinta buvo tik viena.

Teroro aktai galėjo būti susiję su šiukšliadėžės sprogimu Dnepropetrovsko centre pernai lapkritį, kai žuvo vienas žmogus. Tuo tarpu atsakomybės už tai, kas įvyko, kol kas niekas neprisiėmė.

Serija sprogimų nugriaudėjo penktadienį Ukrainoje, Dnepropetrovsko mieste. Ukrainos VRM pranešė apie keturias bombas, sprogusias viena po kitos. Paskutiniais Ypatingųjų situacijų ministerijos (YSM – rus. MČS) duomenimis, iš viso sužeisti 27 žmonės – 25 iš jų buvo hospitalizuoti. Dnepropetrovsko srities prokuratūra iškėlė baudžiamąją bylą pagal straipsnį „Teroro aktas“.

UNIAN agentūros duomenimis, pirmasis sprogimas nugriaudėjo apie 11 val. 50 min. miesto centre – tramvajaus Nr. 1 stotelėje „Operos teatras“ (Serovo gatvėje greta Karlo Markso prospekto). Nuo sprogimo bangos iš tramvajaus, o taip pat iš gretimų namų išbyrėjo langai. Tramvajų judėjimas buvo sustabdytas, stotelė dalinai apgriauta.

Išsyk po sprogimo buvo pranešta, kad sunkiai sužeisti mažiausiai trys žmonės, paskui – penki. Vėliau pranešta, kad nukentėjo keturi tramvajaus keleiviai, kai šis sprogimo momentu važiavo iš stotelės. YSM duomenimis, per pirmąjį sprogimą nukentėjo 13 žmonių. Visi jie nuvežti į ligonines.

Interfaks agentūra pranešė, kad praėjus 40 minučių po sprogimo, 13 val. 30 min., prie operos teatro įvyko antrasis sprogimas – Stoties aikštėje greta kino teatro „Tėvynė“ (milicijos duomenimis – šalia „Panoramos“). Tenai nuskubėjo milicija ir greitosios pagalbos, anksčiau buvusios pirmojo sprogimo vietoje.

Sprogimas ties geležinkelio stotim irgi įvyko šiukšliadėžėje, praneša jį regėjusieji. Milicijoje mums patvirtino, kad čia sprogo bomba. Iš pradžių pranešta apie septynis nukentėjusiuosius. YSM duomenimis, nukentėjo 11 žmonių, iš jų 9 vaikai. Visi jie paguldyti į ligoninę.

Netrukus sužinota ir apie trečią sprogimą. Jis nuaidėjo netoli Lazario Globos parko 12 val. 45 min. Kaip pranešė ITAR-TASS‘ui Aleksejus Ščerbatovas, trečiasis sprogimas įvyko greta montažinio technikumo Stoliarovo gatvėje Nr.8. Pasak jo, sprogo nežinomas sprogmuo, kuris gulėjo šiukšliadėžėje. Milicijos duomenimis, nuo šio sprogimo nukentėjo trys montažinio technikumo studentai. Jie sužeisti nesunkiai. Vienas iš jų gultis į ligoninę atsisakė, kiti buvo hospitalizuoti. Anksčiau Interfaks pranešė, kad per trečiąjį sprogimą nukentėjo moteris, ji buvo paguldyta į ligoninę dėl sužeistos rankos.

Paskui gautas pranešimas ir apie ketvirtą sprogimą 13 val. tame pačiame rajone, kur ir pirmasis – Karlo Markso prospekte, šalia operos teatro, irgi tramvajaus stotelėje. Per ketvirtąjį sprogimą niekas nenukentėjo.

Į Dnepropetrovską skubiai išvyko Ukrainos VRM vadovas Vitalijus Zacharčenka. „ Aš dabar išskrendu į įvykio vietą, kad išsiaiškinčiau situaciją, nuvažiuosiu, vietoje išsiaiškinsiu“, – pareiškė jis ir paskubomis išėjo iš vyriausybės posėdžio, kur sužinojo apie tai, kas atsitiko.

Ukrainos prezidentas Viktoras Janukovičius, kuris sužinojo apie atsitikimus būdamas Kryme, juos pakomentavo gana lakoniškai. „Aš žinau tai, ką žinote jūs, – prisipažino jis žurnalistams. – Aš spėjau šnektelėti su Ukrainos saugumo tarnybos pirmininku, vidaus reikalų ministru. Kol kas kitokios informacijos neturiu. Mes žinom, kad yra nukentėjusiųjų, suprantam, kad tai dar vienas iššūkis mums, visai šaliai“.

Scanpix nuotraukoje: į ligoninę išvežami sužeistieji.

Šaltinis: Newsru.com

2012.05.01

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas.