Ukrainos saugumo tarnyba teigia sulaikiusi Rusijos tanklaivį


Ukrainos saugumo tarnyba ketvirtadienį pranešė Izmailo uoste sulaikiusi Rusijos tanklaivį, informuoja naujienų agentūra „Reuters“.
 
Įtariama, kad jis dalyvavo lapkričio mėnesį Kerčės sąsiauryje įvykusiame incidente, po kurio Rusija konfiskavo tris Ukrainos laivus.
 
„Ukrainos saugumo tarnyba ir karinė prokuratūra sulaikė Rusijos tanklaivį „Neyma“, kuris užblokavo Ukrainos karo laivus Kerčės sąsiauryje“, – teigiama saugumo tarnybos ketvirtadienį paskelbtame pranešime.
 
Rusija užėmė laivus su įgulomis vandenyse, atskiriančiuose Krymo pusiasalį, kurį 2014 metais aneksavo Maskva, nuo Rusijos.
 
Ukrainos saugumo tarnyba teigė, kad tanklaivis įplaukė į Ukrainą, o jo pavadinimas buvo pakeistas į „Nika Spirit“, kad „būtų galima nuslėpti įsitraukimą į neteisėtus veiksmus“, tačiau ji atpažino laivą pagal unikalų Tarptautinės jūrų organizacijos (TJO) numerį.
 
„Šis įvardytas laivas yra laikomas daiktiniu nusikaltimo įrodymu, todėl rengiamas prašymas teismui dėl jo arešto“, – pažymima saugumo tarnybos pranešime.
 
Maskvoje Rusijos Federacijos Tarybos parlamentaras Vladimiras Džabarovas Ukrainos tanklaivio sulaikymą apibūdino kaip „absoliučiai nelegalų“ ir teigė, kad tai kenkia abiejų šalių santykiams, pranešė naujienų agentūra RIA.
 
Kijeve Ukrainos ombudsmenė teigė, kad derybos dėl Ukrainos jūreivių paleidimo iš trijų laivų, kuriuos prie Krymo krantų užgrobė Rusijos karinis jūrų laivynas, suaktyvėjo po to, kai anksčiau šį mėnesį telefonu pasikalbėjo Rusijos ir Ukrainos vadovai.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
2019.07.26; 07:40
print