Ukrainos specialiosios tarnybos paskelbė karą sprogdintojams


“Po sprogdinimų Ukrainoje šalies saugumo tarnyba (UST) sekmadienį paskelbė trijų įtariamųjų foto robotus“, – rašo „Tagesanzeiger”.

Straipsnyje sakoma, kad dėl įtarimų vykdžius išpuolius ieškoma trijų vyriškių nuo 30 iki 45 metų amžiaus. Taip pat pranešama, kad šeštadienį regioninėje naujienų svetainėje atsakomybę už sprogdinimus Dnepropetrovske prisiėmė niekam nežinomas Eurosprogdintojas.

Laikraštis primena, kad Ukrainos vadovybė užsitraukė skandalingą dėmesį dėl elgesio su sunkiai sergančia Julija Timošenko, buvusia Ukrainos premjere.

„Timošenko jau keletą mėnesių skundžiasi stipriais nugaros skausmais ir prieš savaitę, protestuodama prieš kalinimo sąlygas, paskelbė bado streiką“, – rašo leidinys. Europos futbolo čempionatas, kuris vyks birželį Ukrainoje ir Lenkijoje, Dnepropetrovske neplanuojamas. Dėl situacijos su Timošenko daugelis visuomenės bei politinių veikėjų ragina boikotuoti Europos čempionatą, priduria leidinys.

Naujose fotografijose ant buvusios ministrės pirmininkės kūno matyti kraujosruvos, padarytos priverstinai pervežant į ligoninę prieš savaitę. Straipsnyje sakoma, kad Charkovo bausmių vykdymo valdyba vėl paneigė kaltinimus, pareikšdama, kad Timošenko nuo rugpjūčio nuolat skundžiasi dėl kraujosruvų.

Be to, leidinio duomenimis, Ukrainos bausmių vykdymo valdybos atstovas pareiškė abejones, ar bado streikas tikras, sakydamas, kad Timošenko valgo savus produktus.

Leidinys primena, kad Charkovo teismas šeštadienį tęsė antrąjį baudžiamąjį procesą prieš buvusią premjerę, nepaisydamas tarptautinės visuomenės protestų. Tačiau, kadangi nebuvo opozicijos lyderės, byla buvo perkelta į gegužės 21-ąją.

Nuotraukoje: taip atrodė Dnepropetrovskas po sprogdinimų.

Šaltinis: Tageszeitung

2012.05.07

print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *