Ukrainos teismas paleido valstybės išdavyste kaltinamą žurnalistą K. Višinskį


Kijevo apeliacinis teismas paleido išdavyste kaltinamą vyriausiąjį Rusijos naujienų agentūros „RIA Novosti“ Ukrainos biuro redaktorių Kirilą Višinskį.
 
Ukrainos ir Rusijos pilietybę turinčio K. Višinskio sulaikymą Kijevo teismas pakeitė į pasižadėjimą neišvykti. Žurnalistas, to pareikalavus teismui ar prokurorams, privalės atvykti apklausai, taip pat turės pranešti apie pasikeitusią gyvenamąją ar darbo vietą. Jam taip uždrausta bendrauti su bylos liudytojais. K. Višinskiui teismo salėje po nuosprendžio buvo nuimti antrankiai, rašo „RIA Novosti“.
 
Liepą Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pasiūlė Rusijai keisti K. Višinskį į ukrainietį režisierių Olegą Sencovą, kuris šiuo metu yra kalinamas Rusijos Arktyje esančioje kolonijoje.
 
K. Višinskis yra sulaikytas jau 15 mėnesių, jis ir „RIA Novosti“ Ukrainos redakcija, kurios veikla uždrausta kartu su redaktoriaus areštu, kaltinami prisidėję prie dezinformacijos kampanijos Ukrainoje prieš pat 2014-ųjų Krymo okupaciją. 2015 m. jam suteikta Rusijos pilietybė. Pernai žurnalistas ne kartą tvirtino atsisakysiantis Ukrainos pilietybės.
 
K. Višinskis buvo sulaikytas praeitų metų gegužės 15 d. Kijeve. Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) tądien vykdė reidus „RIA Novosti“ Ukrainos biuruose. Žurnalistas kaltinamas valstybės išdavyste ir parama pasiskelbusioms Donecko ir Luhansko liaudies respublikoms, už šiuos nusikaltimus jam gresia 15 metų nelaisvės.
 
Pats K. Višinskis ne kartą tvirtino, kad kaltinimai jam – melas ir manipuliacijos, nes SBU esą nė karto iki sulaikymo jam nepareiškė jokių įtarimų.
 
Rytų Ukrainoje tebevykstantis karas pasiglemžė daugiau nei 13 tūkst. gyvybių.
 
Informacijos šaltinis – ELTA
 
201908.29; 07:30
print