Ukrainos žvalgyba: rusai užminavo Kachovkos hidroelektrinę dar balandžio mėnesį


Ukrainos saugumo SBU ženklas

Kyjivas, spalio 21 d. (ELTA). Okupantai rusai užminavo Kachovkos hidroelektrinę dar balandžio mėnesį, o dabar atlieka šliuzų ir atramų minavimo darbus.
 
Tai penktadienį pranešė Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausioji žvalgybos valdyba, kuria remiasi „Ukrinform“.
 
Valdybos duomenimis, rusai prognozuoja, kad Ukrainos gynybos pajėgos netrukus išvaduos dešiniajame Dniepro krante esančius Chersono srities rajonus, ir ruošiasi vykdyti teroro aktus šioje teritorijoje. Be kita ko, gresia pavojus, kad bus sugriauta Kachovkos vandens telkinio užtvanka ir sunaikinti Kachovkos hidroelektrinės agregatai.
 
„Susprogdinti užtvanką buvo numatyta gerokai anksčiau – pagrindiniai minavimo darbai buvo atlikti dar balandžio mėnesį. Šią savaitę buvo papildomai užminuoti Kachovkos hidroelektrinės šliuzai ir atramos. Ant užtvankos pastatyti du kariniai sunkvežimiai „KamAZ“ be vairuotojų. Abi mašinos prikrautos dėžių su sprogmenimis“, – patikslino valdybos atstovai.
Ukrainos slaptoji tarnyba SBU
 
Pasak jų, jei šie planai bus realizuoti, stichijos smūgį patirs dešimtys Ukrainos gyvenviečių, tarp jų – Chersonas. „Ekologinės katastrofos mastas peržengs Ukrainos ribas, ji bus juntama visame Juodosios jūros regione“, – įspėjo Ukrainos žvalgybos pareigūnai.
 
Anksčiau Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad okupantai rusai užminavo Kachovkos hidroelektrinę ir rengia teroro aktą. Jis paragino nusiųsti į jėgainę tarptautinę stebėtojų misiją.
 
Stasys Gimbutis (ELTA)
 
2022.10.22; 10:47
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *