Ukrainos žvalgyba: Rusijos elitas jau numatė V. Putino įpėdinį


Ukrainos slaptoji tarnyba

Kyjivas, kovo 20 d. (ELTA). Rusijos verslo ir politikos elito gretose formuojasi grupelė įtakingųjų, kurie oponuoja prezidentui Vladimirui Putinui ir galimai planuoja jį likviduoti, skelbia Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdyba, kurią cituoja „Ukrainska Pravda“.
 
Šių įtakingųjų tikslas esą kuo greičiau nušalinti V. Putiną ir atkurti dėl karo Ukrainoje nutrauktus ekonominius ryšius su Vakarų valstybėmis.
 
„Dalis Rusijos politinio elito V. Putino įpėdiniu mato Federalinės saugumo tarnybos (FSB) direktorių Aleksandrą Bortnikovą. Būtent šis pareigūnas pastaruoju metu pateko į Rusijos diktatoriaus nemalonę. Oficialioji FSB vadovo nuopuolio priežastis – lemtingos klaidos kare prieš Ukrainą, nes A. Bortnikovas ir jo vadovaujamas departamentas buvo atsakingi už Ukrainos gyventojų nuomonės bei Ukrainos kariuomenės pajėgumų analizę.
 
Yra žinoma, kad pats A. Bortnikovas ir keli kiti įtakingi Rusijos elito atstovai svarsto įvairias galimybes, kaip pašalinti V. Putiną iš valdžios. Neatmetama apsinuodijimo, staigios ligos ar kitokio „nelaimingo atsitikimo“ galimybė,“ – teigiama žvalgybos pranešime.
 
Ukrainos žvalgyba pastebi, kad šie procesai yra galimai susiję su neseniai nutekėjusiais duomenimis apie čečėnų dalinių vietą Kyjivo šiaurėje.
 
Irma Jančiauskaitė (ELTA)
 
2022.03.20; 17:25
print

Prisijunkite prie diskusijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *